Młoda Ekstraklasa. Bezbramkowy remis Korony z Ruchem (zdjęcia)

Redakcja
Zaskoczyli in minus młodzi piłkarze Korony, którzy nie potrafili uporać się z ostatnim zespołem Młodej Ekstraklasy. W poczynaniach obu zespołu sporo było niedokładności, klarownych podbramkowych sytuacji za to niezbyt dużo, więc trudno się dziwić, że siedzący na trybunach były selekcjoner Jerzy Engel, uciął sobie drzemkę.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 0:0

Korona: Szlakotin 5 - Piwowar 6 Ż, Rogala 6, Wrześniewski 5 Ż, Bodzioch 5 - Kotarzewski 3, Jeziorski 3 , Mularczyk 5, Papka 4 - Janota 3, Laskowski 4
Ruch: Kamiński - Djokić, Staszowski Ż, Sadlok, Kotus CZ 90’ - Konczkowski, Lisowski, Włodyka, Urbańczyk, Kołodziejski Ż - Flis. Zmiany: Korona: 46’ Załęcki 3 za Jeziorskiego, 46’ Merchut 3 za Kotarzewskiego, 46’ Jamróz 3 za Janotę, 60’ Smolarczyk 2 za Papkę, 60’ Angielski 2 za Laskowskiego, 80’ Szmalec nie klas. za Piwowara. Ruch: 46’ Lewiński za Djokicia, 46’ Kwiatkowski za Włodyka, 80 Otręba za Urbańczyka. Sędziował: Sławomir Pipczyński (Mazowiecki ZPN). Widzów: 200.
Jerzy Engel przyszedł na drugą połowę meczu w towarzystwie Pawła Rybusa, członka zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej i dobrze znanego w na Kielecczyźnie byłego trenera KSZO Ostrowiec Włodzimierza Małowiejskiego. Goście gola nie zobaczyli, za to kilka niewykorzystanych sytuacji z obu stron. W Koronie miał je po przerwie wprowadzony na boisko Łukasz Jamróz, ale najpierw w 52 minucie źle przyjął piłkę i nie trafił w bramkę, a 79. nie skorzystał z prezentu bramkarza Ruchu, który wybił mu piłkę wprost pod nogi, strzelił z dystansu, ale prosto w niego.
Goście, którzy przyjechali do Kielc z reprezentantem Polski Maciejem Sadlokiem, też mieli bramkowe okazje, ale w polu karnym tak jak kielczanie, byli nieskuteczni. Remis ich jednak satysfakcjonował, tym bardziej, że to dopiero trzeci punkt Ruchu w rozgrywkach.
W innych meczach: Legia Warszawa - Górnik Zabrze 3:0 (1:0), Żurek 45, Gąsior 50, Bochenek 61. Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2 (0:0), Zbrzyzny 68, Pietrowski 74 z karnego. Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:2), Garyga 17 - Reiman 28 z karnego, Nowak 44. Wisła Kraków (ME) 0-1 Pogoń Szczecin 0:1 (0:0), Gutowski 61. Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 3:0 (1:0), Dźwigała 30, Kossyk 73, Giełażyn 75. Widzew Łódź - Zagłębie Lubin - mecz dzisiaj. Lech Poznań - GKS Bełchatów - mecz we wtorek. Najlepsi strzelcy: 9 - Zieliński (Pogoń), 5 - Bzdęga (Piast). W następnej kolejce, 22.09: Podbeskidzie - Korona.