Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież z „nowego” koneckiego liceum realizuje ciekawy projekt. Jego celem jest między innymi walka z hejtem

Marzena Kądziela
Marzena Kądziela
Jakub Bednarczyk, Aleksandra Sak, Alicja Woźniak i Agnieszka Woźniak - autorzy projektu "Sztuka Bycia"
Jakub Bednarczyk, Aleksandra Sak, Alicja Woźniak i Agnieszka Woźniak - autorzy projektu "Sztuka Bycia" Marzena Kądziela
Najpierw przeprowadzili ankietę, potem burzę mózgów. Postanowili aktywnie sprzeciwić się hejtowi i namawiać do odkrywania prawdziwego „ja” młodych ludzi. Projekt „Sztuka Bycia” jest realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Projekt „Sztuka Bycia” w „nowym” koneckim liceum

Alicja Woźniak, Aleksandra Sak, Jakub Bednarczyk i Katarzyna Milczuszek – uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej – Curie wraz z koordynatorką panią Agnieszką Woźniak realizują ciekawy projekt. Jego tytuł to „Sztuka Bycia”.

- W dzisiejszym świecie, gdzie często oceniamy książkę po okładce, a niejednokrotnie zatracamy nasze prawdziwe „ja”, postanowiliśmy podjąć wyzwanie – tłumaczą. - Projekt Sztuka Bycia to podróż w głąb siebie, odkrywanie autentycznego „ja” i przeciwstawianie się presji społecznej.

Jak mówią, pierwszym ich działaniem było przeprowadzenie ankiety wśród młodzieży. Okazało się, że prawie 70 procent młodych ludzi doświadczyło hejtu związanego z wyglądem, a ponad 80 procent
zostało ocenionych ze względu na wygląd. To, zdaniem autorów projektu, alarmujące i skłaniające do refleksji dane, a projekt Sztuka Bycia ma na celu odwrócenie tego trendu.

- Chcemy namawiać do akceptacji swoich cech, promować indywidualność i różnorodność. Swe atuty trzeba promować, a nie ukrywać je – kontynuują licealiści.

Badania młodzieży z „nowego” liceum pokazały też, że prawie połowa ankietowanych czuje presję związaną z markową odzieżą, prawie 60 procent używa makijażu do ukrywania prawdziwego stanu, a 75 procent badanych unika pewnych ubrań ze strachu przed oceną.

- To wyniki zatrważające, pragniemy więc odwrócić te tendencje, by stworzyć społeczność, która ceni prawdziwą wartość każdego człowieka – podsumowują.

W jaki sposób? Młodzi ludzie tworzą podcasty, w których chcą promować ludzi wiernych sobie i swoim ideałom, mimo to przez wielu uważani są za dziwnych, innych, niemodnych. To znani influencerzy, projektanci mody, aktorzy. Swoje działania chcą promować we wszelkich mediach społecznościowych, na plakatach, w mediach.

Co daje licealistom udział w projekcie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnienie z Teorii? Na stronie internetowej czytamy: „Poprzez platformę Zwolnieni z Teorii zdobywasz doświadczenie, międzynarodowe certyfikaty i nagrody, które pomogą Ci w znalezieniu porządnej pracy. Dodatkowo robisz coś dobrego dla innych, rozwijasz swoją pasję i poznajesz innych aktywnych ludzi z całej Polski”.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie