Najmłodsze ostrowieckie siatkarki nie dały rady w mistrzostwach Polski (zdjęcia)

/waf/
Waldemar Frańczak
Młodziczki MUKS SMS Jedynka podzieliły los innych ostrowieckich drużyn młodzieżowych i zakończyły udział w centralnym szczeblu rozgrywek mistrzostw Polski w piłce siatkowej już po pierwszym turnieju.

Wyniki:

Wyniki:

MUKS Jedynka Ostrowiec - UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 (11:25, 8:25)
IN-SEL MKS 16 Łódź - TPS Lublin 2:1 (12:25, 25:14, 15:12
Wola - TPS 2:0 (25:17, 25:9)
Jedynka - MKS 16 Łódź 0:2 (17:25, 19:25)
MKS 16 Łódź - Wola 1:2 (25:19, 13:25, 5:15)
TPS - Jedynka 1:2 (21:25, 25:13, 15:7).

Ostrowiec Św. był miejscem jednego z turniejów ćwierćfinałów mistrzostw Polski w siatkówce młodziczek. Niestety, gospodynie zawodów- siatkarki MUKS SMS Jedynka- straciły szanse na awans już po dwóch pierwszych meczach.

W pierwszym sobotnim pojedynku nasze siatkarki miały niewiele do powiedzenia w konfrontacji z trzecim zespołem Mazowsza- UMKS MOS Wola Warszawa, przegrywając w setach do 11 i 8.

Po tak druzgocącej porażce próbowały nawiązać walkę w meczu z IN-SEL MKS 16 Łódź. Po raczej gładko przegranym pierwszym secie do 17, w drugiej partii udało się podopiecznym Wiesława Kepela doprowadzić do stanu 13:13. Niestety, później było już tylko gorzej i na nic zdały się przerwy brane przez ostrowieckiego szkoleniowca, ostrowczanki przegrały drugą partię do 19.

Po czwartym meczu turniejowym była już przesądzona sprawa awansu do półfinałów mistrzostw Polski. Niedzielny mecz łodzianek z warszawiankami miał tylko decydować o kolejności na dwóch pierwszych miejscach, natomiast ostrowczankom i lubliniakom pozostawała walka o trzecią lokatę.

Pierwszy z pojedynków rozstrzygnęły na swoją korzyść zawodniczki z Warszawy, natomiast w drugim bardziej umotywowane gospodynie wygrały 2:1.

W ten sposób nasze najmłodsze siatkarki podzieliły los kadetek swojego klubu i kadetów UKS SMS Gump, którzy odpadli w ćwierćfinałach oraz juniorek Jedynki, które zakończyły udział w centralnych rozgrywkach już na 1/8 mistrzostw Polski.