Naprzód Jędrzejów po przerwie zdobył pięć bramek i wygrał w Końskich 5:2

dor
Damian Gil popisał się hat-trickiem i nic dziwnego, że po meczu humor mu dopisywał. D. Kułaga
W drugiej połowie piłkarze Naprzodu Jędrzejów zdobyli pięć bramek i pewnie wygrali trzecioligowy mecz wyjazdowy z Neptunem Końskie. Hat-trickiem popisał się Damian Gil.

Piłkarze Naprzodu odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. Przed tygodniem pokonali Granat Skarżysko 6:0, a wczoraj w Końskich drużynę Neptuna. -To były jednak dwa inne mecze - zaznaczył Ireneusz Pietrzykowski, trener Naprzodu. -Neptun podjął z nami walkę, trudniej było o te trzy punkty. Na pewno cieszy skuteczność w tych pojedynkach, ale możliwości naszej drużyny zweryfikują kolejne spotkania, nawet to najbliższe z Hutnikiem Kraków - dodał szkoleniowiec.

Wczorajszy mecz zaczął się obiecująco dla gospodarzy, którzy przed przerwą objęli prowadzenie. Strzelał Grzegorz Gałązka, po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Władymira Kasenycza i Mołdawianin zaskoczył Roberta Jankowskiego. Ten sam zawodnik zdobył też drugą bramkę dla Neptuna, wykorzystując sytuację sam na sam. Było to już jednak w końcówce pojedynku, przy stanie 1:5.

Druga połowa należała bowiem do gości. Już w 46 minucie wyrównał Wojciech Ziółkowski, a chwilę później Damian Gil wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podawał Łukasz Gągorowski, a napastnik Naprzodu ładnym uderzeniem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi Neptuna na skuteczną interwencją. Później Damian Gil zdobył jeszcze dwa gole, zaliczając tym samym hat-trick. Ostatnia bramka dla Naprzodu była już autorstwa Mateusza Fryca.

Naprzód odniósł więc pewne zwycięstwo. -Myślę, że jest ono trochę za wysokie, ale taka jest piłka. Rywal był skuteczny i w drugiej połowie rozstrzygnął losy tego spotkania - stwierdził Tomasz Krężołek, szkoleniowiec koneckiej drużyny.

Neptun Końskie - Naprzód Jędrzejów 2:5 (1:0)

Bramki: 1:0 Władymir Kasenycz 38, 1:1 Wojciech Ziółkowski 46, 1:2 Damian Gil 48, 1:3 Gil 58, 1:4 Gil 67, 1:5 Mateusz Fryc 72, 2:5 Kasenycz 80.

Neptun: Kotwica 4 - Skoczylas 4, Ołtuszyk 4, Czaban 5, Gałązka 5 - Banachowicz 3, Majewski 5 Ż, Kluska 4, Brzoza 4 - Leksycki 3, Kasenycz 6 Ż.

Naprzód: Jankowski 6 - Olszewski 6, Basąg 7, Styczeń 6, Ziółkowski 7 - K. Gajda 6, Ł. Gajda 6 Ż, Kołodziejczyk 7, Gągorowski 6 - Gil 9, Fryc 7.

Zmiany: Neptun: 70’ Lachowski 1 za Ołtuszyka, 70’ Kosmel 1 za Banachowicza, 85’ Maćkowski nie klas. za Leksyckiego. Naprzód: 60’ Osiński 3 za Ł. Gajdę, 68’ Kokosza 2 za Gila, 77’ Puchrowicz nie klas. za Gągorowskiego, 80’ Szota nie klas. za Fryca. Sędziował: Marcin Bąk z Wodzisławia. Widzów: 350.