Naprzód rozgromił Granat 6:0 (wideo, zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Kapitan Naprzodu Wojciech Ziółkowski (z prawej) poprowadził w niedzielę swój zespół do wysokiego zwycięstwa w derbowym meczu z Granatem. D. Kułaga
To był mecz do jednej bramki. Do przerwy Naprzód Jędrzejów prowadził z Granatem Skarżysko 5:0, w drugiej połowie Damian Gil dołożył jeszcze jedną bramkę i gospodarze pewnie wygrali derby w trzeciej lidze.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla gospodarzy. Festiwal strzelecki zaczął w 11 minucie Damian Gil. Dwie minuty później za faul taktyczny czerwoną kartkę otrzymał Marcin Jastrząb, środkowy obrońca Granatu. Grając w "dziesiątkę", goście mieli w tym spotkaniu niewiele do powiedzenia.

NIEWYPAŁ...GRANATU

Do przerwy Naprzód prowadził 5:0, a najładniejszą bramkę strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów zdobył Łukasz Gągorowski. Potem były kolejne trafienia - dwa Mateusza Fryca i jedno Karola Gajdy. Wynik mógł być wyższy, ale w 28 minucie Fryc przegrał bezpośredni pojedynek z Michałem Żyłą (najlepszy piłkarz Granatu we wczorajszym meczu), a w 38 minucie po strzale Karola Gajdy piłka trafiła w poprzeczkę.

-Trudno mówić o wrażeniach po takiej grze, to był kolejny niewypał - mówił przygnębiony Tomasz Chołuj, kapitan Granatu. -Nie wiem, co się dzieje z zespołem. Jeden liczy na drugiego, a jeden nie jest lepszy od drugiego. Nie dochodzimy do sytuacji, a to co się dzieje pod naszym polem karny, to jest kpina.

GIL SKOŃCZYŁ FESTIWAL

Druga połowa była słabsza w wykonaniu gospodarzy. -Trudno zmobilizować zespół, gdy do przerwy prowadzi 5:0, żeby w drugich 45 minutach grał z taką samą agresją - przyznał Ireneusz Pietrzykowski, trener Naprzodu. -Fajnie, że strzeliliśmy szóstą bramkę i mamy udany początek rundy - dodał z zadowoleniem.

Strzelecki festiwal skończył w 87 minucie Damian Gil. -Nie pamiętam takiego meczu, w którym do przerwy prowadziłbym 5:0. Jestem zadowolony z wyniku i z dwóch bramek, które dziś strzeliłem. Nie wiedziałem, w jakiej jestem dyspozycji, wróciłem z Cypru, a tam gra się w innych warunkach. Ale myślę, że będzie dobrze. Skutecznie zacząłem rundę i mam nadzieję, że tak samo ją skończę - powiedział Damian Gil, napastnik Naprzodu.

Naprzód Jędrzejów - Granat Skarżysko 6:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Damian Gil 11 min., 2:0 Łukasz Gągorowski 14, 3:0 Karol Gajda 19, 4:0 Mateusz Fryc 25, 5:0 Fryc 34, 6:0 Gil 87.

Naprzód: Jankowski 6 - Olszewski 6, Basąg 6, Styczeń 6, Ziółkowski 6 - K. Gajda 6, Ł. Gajda 4, Kołodziejczyk 6, Gągorowski 4 - Gil 7, Fryc 5.

Granat: Żyła 5 - Derlatka 4, Jastrząb 0 CZ 13, Stefański 3, Kołodziejczyk 4 - Mojecki 4, Chołuj 4, Bąk 4, Koniarczyk 4 - Laskowski 3, Wereszczak 3.

Zmiany: Naprzód: 35' Kokosza 4 za Gągorowskiego, 46' Osiński 3 za Ł. Gajdę, 46' Szota 3 za Fryca, 72' Jopek nie klas. za K. Gajdę. Granat: 52' Mróz 2 za Wereszczaka, 63' Dudek 2 za Laskowskiego, 83' Latos nie klas. za Koniarczyka. Sędziował: Przemysław Greń z Oświęcimia. Widzów: 350.