MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nauka w dobie pandemii koronawirusa. Jak wyglądają lekcje w szkołach powiatu staszowskiego?

MBR
pixabay
Od 12 marca wszystkie placówki oświatowe w Polsce są zamknięte. Spowodowane jest to oczywiście pandemią koronawirusa. Jednak rok szkolny trwa dalej, a uczniowie uczestniczą w zajęciach online. Jak radzi sobie młodzież z powiatu staszowskiego? Czy nauczyciele napotykają na trudności?

Staszów

W Liceum Ogólnokształcącym imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego zdalne nauczanie przebiega bezproblemowo. - Nasi nauczyciele nauczanie online rozpoczęli od razu 12 marca, a praca na różnych platformach przebiega sprawnie. Korzystamy z programów Google Classroom, Zoom, a dużą popularnością cieszy się również Messenger - mówi dyrektor liceum, Anna Karasińska. Uczniowie staszowskiego ogólniaka także podeszli do sprawy poważnie. - Muszę przyznać, że jestem pełna podziwu. Młodzież jest bardzo zaangażowana, wykonuje dużo prac i ćwiczeń, a co ważne zadany materiał przesłany jest w wyznaczonym przez nauczyciela terminie - dodaje dyrektor.

W staszowskim Zespole Szkół Ekonomicznych zdalna nauka również przebiega bez większych zarzutów. - Bazujemy przede wszystkim na szkolnej platformie edukacyjnej, którą kiedyś stworzył jeden z naszych informatyków. Kilka lat temu mieliśmy już okazję na niej pracować i część nauczycieli zdążyło się z nią dobrze zaznajomić. Teraz została ona ulepszona, a grono pedagogiczne przeszło dodatkowe szkolenie. Ponadto w bezpośrednim kontakcie z uczniem bardzo pomocne są różnego typu komunikatory internetowe - mówi nam dyrektor Jan Ungeheuer. Czy organizacja nauczania online sprawiła jakieś trudności kadrze ekonomika? - Nie mieliśmy większych problemów. Pojedynczy uczniowie zmagali się ze słabym łączem internetowym, ale kłopoty te zostały szybko rozwiązane - dodaje dyrektor.

Bogoria

W Zespole Placówek Oświatowych imienia Jana Pawła II w Bogorii nauka online odbywała się za pomocą rozmaitych komunikatorów internetowych. - Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane. Zazwyczaj nauczyciele kontaktują się z uczniami przy pomocy wideokonferencji. W zależności od rodzaju zajęć lekcje odbywają się przy udziale całej klasy lub w mniejszych grupach - powiedziała dyrektor Anna Niziałek.

Sichów Duży

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym podobnie jak w innych placówkach wykorzystywane są platformy oraz komunikatory. - Uruchomiliśmy własną platformę edukacyjną Moodle przy pomocy, której organizujemy zajęcia. Młodzież chętnie uczestniczy w lekcjach i wykonuje zadawane prace, a obecność na platformie jest równoznaczna obecności w dzienniku - powiedział nam dyrektor, Piotr Mazur.

Połaniec

W Zespole Szkół imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej Jędrusie w Połańcu zdalna nauka również nie przysparza wielu trudności. Na początku nauczyciele korzystali z i-dziennika, a następnie niektóre zajęcia przeniosły się na platformę Google Classroom. - Każdemu z uczniów zostało tam utworzone konto, a wychowawcy pilnują obecności na lekcjach - mówi dyrektor, Stanisław Rogala.

Osiek

W Zespole Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku także dobrze poradzili sobie z nauczaniem online. - Wszystko przebiega sprawnie, a internet wykorzystywany jest do granic możliwości. Nauczyciele kontaktują się z młodzieżom za pomocą wideokonferencji, dużo materiałów umieszczanych jest również na stronie szkoły - powiedziała nam dyrektor Małgorzata Kunowska.

Jakie są objawy i jak się chronić? Zobaczcie

Zobacz też, jak prawidłowo myć ręce:

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie