Nie mieli argumentów. UMKS Kielce przegrał z AZS Radex Szczecin 66:84

Redakcja
Hubert Makuch (z piłką) zdobył dla UMKS 18 punktów.
Hubert Makuch (z piłką) zdobył dla UMKS 18 punktów. Sławomir Stachura
- Nie mamy drużyny, a zwycięstwo to dla nas niestety wciąż marzenie - mówił po środowym meczu koszykarzy UMKS Kielce z AZS Radex Szczecin lekko załamany trener kielczan, Rafał Gil. Jego drużyna słabo spisała się na tle niewiele wyżej notowanych rywali i zasłużenie przegrała 66:84.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Dzisiaj po prostu nie mięliśmy żadnych argumentów. Goście byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie. Chcieliśmy nawiązać walkę z rywalem, ale to nie był ewidentnie dzień naszych niektórych podstawowych zawodników.

UMKS Kielce - AZS Radex Szczecin 66:84, (14:20, 17:22, 21:24, 14:18)
UMKS:
Makuch 18 (1x3), Fąfara 4, Busz 3 (1x3), Król 7 (1x3), Wróbel 15 (1x3) - Miernik 4, Kijanowski, Bacik 5 (1x3), Tokarski, Osiakowski 2, Kamecki 8.

Gospodarze chcieli wziąć rewanż na szczecińskich akademikach za dosyć pechową porażkę w pierwszej rundzie. W środowy wieczór podopieczni Rafała Gila zagrali jednak słabo i zasłużenie ulegli drużynie z Północy Polski.

Od początku problemy

Kielczanie od początku mięli jednak problemy. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 6:0, ale jeszcze w pierwszej kwarcie nasz zespół doścignął rywali i wyszedł nawet na krótko na prowadzenie (14:13). Jeszcze na początku drugiej kwarty kielczanie doszli szczecinian na trzy punkty (23:26), ale był to ostatni tak bliski kontakt z gości w tym meczu. Jeszcze przed przerwą zespół Zbigniewa Macherka wypracował jedenaście punktów przewagi.

Bili głową w mur

Niewiele zmieniło się w drugiej połowie. Kielczanie bili głową w mur, bo ich mankamentem znów była skuteczność (w całym meczu tylko niewiele ponad 40 procent). Ich grę próbo-wał szarpać skuteczni w ataku Hubert Makuch i Marcin Wróbel, ale nie mięli wsparcia kolegów. Dodatkowo nasza drużyna wysoko przegrała walkę o zbiórki (23:37), a w ofensywie nie potrafiła powstrzymać wysokich graczy ze Szczecina. Całością do-brze kierował natomiast doświadczony Łukasz Pacocha. To, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gości było jasne już na cztery minuty przed końcową syreną, kiedy AZS prowadził 76:61.

W innych meczach: AZS Politechnika Poznań - Polonia Przemyśl 56:58, MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard Szczeciński 70:72, AZS Kutno - SIDEn Toruń 74:67, Wikana Start Lublin - Stal Ostrów Wielkopolski 79:56, Sokół Łańcut - Astoria Bydgoszcz 97:71, SKK Siedlce - Śląsk Wrocław 58:83, Znicz Pruszków - MOSiR Krosno 65:54.