Nieskuteczna pogoń KSS Kielce (video)

kw
Akcja najskuteczniejszych zawodniczek meczu Agata Wypych (14 bramek) blokuje Martę Rosińską (10 bramek). fot. Sławomir Stachura
Piłkarki ręczne KSS Kielce przegrały z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 37:42 (12:21) w meczu 16. kolejki PGNiG Superligi,

KSS Kielce - Piotrcovia Piotrków Tryb. 37:42 (12:21)

KSS: Muszioł, Kozieł - Grabarczyk 10, Pokrzywka, Stradomska, Młynarczyk 1, Kot 3, Abramauskaite 4, Drabik, Rosińska 10 (1), Giedroit 5, Paszowska 4. Kary: 6 min (Giedroit 4, Pokrzywka 2)

Piotrcovia: Skura - Rol 1, Mijas 6, Wypych 14 (2), Szafnicka 2, Szczecina 8, Dąbrowska 1, Gleń 2, Krzysztoszek 8 (4). Kary 8 min (Krzysztoszek 4, Dąbrowska i Szafnicka po 2).

Karne. KSS: 1/1, Piotrcovia: 6/8 (Wypych rzuciła nad bramką, rzut Wypych obroniła Muszioł).

Widzów: 250.

Sobotni mecz był wyrównany do 10 minuty, kiedy to obie drużyny grały bramką za bramkę (6:6). Niestety przez kolejne dziewięć minut bramki zdobywały tylko podopieczne dobrze znanego w Kielcach trenera Roberta "Kosy" Nowakowskiego i na tablicy wyników widniał wynik 6:15. Dopiero w 19 minucie bramkę Piotrcovii odczarowała Marta Rosińska, ale pierwszą odsłonę sobotniego meczu i tak wysoko wygrały piłkarki z Piotrkowa.

Druga połowa to pogoń podopiecznych Zdzisława Wąsa. Kielczanki w 35 minucie przegrywały 17:23, a w 40 już tylko 22:26. Po czasie na żądanie trenera Nowakowskiego, goście zwiększyły przewagę i na więcej nie pozwoliły gospodyniom. Jeszcze w 47 minucie (27:30) i w 50 (30:33) piłkarki KSS zbliżyły się na trzy bramki, ale miały za dużo strat w ataku i przestrzelonych pozycji, aby bardziej powalczyć z zajmującym czwarte miejsce w tabeli zespołem z Piotrkowa.

W następnej kolejki KSS Kielce gra w Elblągu ze Startem.

1. Zagłębie 15 29 443:348
2. Vistal 16 28 515:373
3. Lublin 14 23 478:415
4. Piotrcovia 16 22 467:399
5. Start 16 21 473:422
6. Politechnika 16 17 429:411
7. Ruch 16 14 419:440
8. KSS 16 12 426:476