Niespodziewana, wyjazdowa wygrana piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

/PK/
Drużyna trenera Michała Przybylskiego pokonała jednym golem trzecią drużynę w tabeli, Siódemkę Miedź Legnica.

Siódemka Miedź Legnica - KSSPR Końskie 31:32 (15:15).

KSSPR: Witkowski, Ratuszniak - Sękowski 3, Gmerek 3, Matyjasik 5, Słonicki 1, Bodasiński 3, Napierała 2, Dankowski 7, Bąk 3, Smołuch 5.

Konecczanie zagrali w Legnicy, jak kilka dni temu duński KIF Kolding Kopenhaga w meczu Ligi Mistrzów w Kielcach - trener gości korzystał tylko z dziewięciu zawodników grających w polu. I tu też goście wygrali jednym golem. Pierwsza połowa należała do KSSPR, które grało dobrze w obronie i spokojnie w ataku pozycyjnym, wykorzystując każdy błąd rywala. Po kwadransie nasz zespół prowadził 10:6, ale w drugiej fazie pierwszej połowy roztrwonił przewagę i po 30 minutach był remis.

Po przerwie częściej prowadzili gospodarze, ale straty konecczan nie przekraczały dwóch bramek. W 50 minucie nasz zespół prowadził 26:25, ale w 58 przegrywał 30:31. W dodatku legniczanie mieli w tym momencie karnego. Ale Rafał Ratuszniak, który pojawił się w bramce KSSPR tylko na ten jeden moment, odbił piłkę, a kontrę skończył skutecznie Mateusz Gmerek. Miejscowi znów stracili piłkę i znów ukarał ich Gmerek, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Drużyna z Legnicy miała jeszcze jedną akcję, ale jej zawodnik przekroczył pole sześciu metrów i nasi zawodnicy spokojnie dograli końcówkę.
W innych meczach: Anilana PŁ UŁ Łódź - AZS UMCS Lublin 39:30 (19:14), SPR Tarnów - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 24:25 (11:12), Olimpia Piekary Śl. - Olimp Grodków 30:29 (16:17), Viret CMC Zawiercie - Szczypiorno Kalisz 37:32 (17:17), AZS Przemyśl - Zagłębie Sosnowiec 38:28 (14:16), ŚKPR Świdnica - Śląsk Wrocław 24:38 (11:16).

1. Śląsk 11 22 389-217
2. Viret CMC 11 20 385-325
3. Siódemka 11 16 347-288
4. Szczypiorno 11 16 335-283
5. KSSPR 11 14 344-318
6. Olimpia 11 14 344-309
7. Przemyśl 11 14 352-325
8. Olimp 11 10 297-304