Niezwykła zdjęcia Pawła Pierścińskiego na wystawie w...

  Niezwykła zdjęcia Pawła Pierścińskiego na wystawie w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)

  s

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Niezwykła zdjęcia Pawła Pierścińskiego na wystawie w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)
  Wystawę promującą dorobek mistrza fotografii Pawła Pierścińskiego można oglądać w Galerii Górnej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.
  Niezwykła zdjęcia Pawła Pierścińskiego na wystawie w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)  Na wystawie prezentowanych jest sto fotografii artysty z liczącej kilkaset prac kolekcji należącej do Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Aby nie niszczyć oryginałów, zdjęcia Pawła Pierścińskiego przeniesiono na nowocześniejszy nośnik cyfrowy i wydrukowano. Dla porównania oprawiono też kilka oryginalnych odbitek analogowych.

  Tematyka prezentowanych zdjęć jest różnorodna - od najsłynniejszych zdjęć krajobrazu, poprzez zdjęcia przemysłowe, po fotokolaże i abstrakcje.

  Biuro Wystaw Artystycznych wyprodukowało wystawę specjalnie do celów promocji twórczości Pawła Pierścińskiego, Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz swoich zbiorów fotografii. Będzie prezentowana w galeriach w kraju i za granicą.

  - We wrześniu będzie eksponowana w Kaliningradzie, chciałabym ją również pokazać w Winnicy na Ukrainie. Zainteresowani są nią także Włosi - mówi dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Stanisława Zacharko.

  Fotografie mistrza Pierścińskiego można oglądać tylko do 15 lutego.

  Współorganizatorem wystawy jest Fundacja imienia Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

  Ważnym elementem promocji twórczości mistrza krajobrazu jest album „Paweł Pierściński. Fotografia”, który ukazał się nakładem BWA w grudniu 2018 roku. Wydawnictwo dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Paweł Pierściński żył w latach 1938-2017 - kielczanin, fotograf, publicysta, krytyk i teoretyk fotografii, działacz społeczny, organizator ruchu fotograficznego pejzażystów polskich, komisarz ogólnopolskich wystaw fotografii krajobrazowej, redaktor i współautor między innymi almanachów fotograficznych: „Mistrzowie Polskiego Pejzażu” (2000) oraz „Kielecka Szkoła Krajobrazu” (2002). Twórca, organizator i animator pracy kierunku artystycznego pod nazwą Kielecka Szkoła Krajobrazu. Fotografował od 1952 roku, debiut wystawienniczy miał w 1955. Był członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (od 1964), Członkiem Honorowym Związku Polskich Artystów Fotografików (od 1982), Honorowym Prezesem Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach (od 1985), członkiem honorowym wielu stowarzyszeń fotograficznych w Polsce. Był autorem ponad 250 wystaw indywidualnych, ponad 600 razy eksponował fotografie na wystawach w kraju i zagranicą, otrzymał liczne medale, nagrody i dyplomy.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda