Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. Kto otrzymał nagrodę burmistrza? Zobaczcie zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica Aleksandry Klubińskiej z prawej - za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej "Wzorowy  Pedagog" otrzymali: Monika Różyc, Anna Kitlińska, Mirosław Sarzyński.
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica Aleksandry Klubińskiej z prawej - za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej "Wzorowy Pedagog" otrzymali: Monika Różyc, Anna Kitlińska, Mirosław Sarzyński. Klaudia Tajs
Satysfakcji z pracy, samorealizacji, ale przede wszystkim zdrowia życzyła nauczycielom Aleksandra Klubińska burmistrz miasta i gminy Koprzywnica podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy i była okazją do wręczenia Nagród Burmistrza i Nagród Dyrektora oraz złożenia podziękowań pedagogom za ogromny wkład w kształtowanie młodego pokolenia.

Zwracając się do zgromadzonych burmistrz Aleksandra Klubińska podziękowała za zaproszenie i podkreśliła, że możliwość udziału w gronie nauczycieli, w tym wyjątkowym dniu jest dla niej ogromnym zaszczytem. Burmistrz zaznaczyła także ogromną rolę, jaką w dzisiejszych czasach pełnią pedagodzy.

- Tak wiele od Was w tych trudnych czasach, z wielu względów dziś zależy. To Wy kształtujecie postawy tego młodego człowieka. Ukierunkowujecie go. To tutaj nabiera umiejętności, kompetencji, wiedzy. Stąd wynosi pewne wartości. To, że jest Polakiem, co to jest patriotyzm, Konstytucja. Wartości, których czasami z domu nie jest w stanie wynieść. Jesteście elitą, bo żeby być dobrym pedagogiem. Nie wystarczy skończyć studiów pedagogicznych. Trzeba mieć to coś, mieć pasję, z tym czymś się urodzić - powiedziała burmistrz.

Zwracając się do nauczycieli, burmistrz Klubińska nie kryła, że przed samorządem i dyrekcją szkoły stoi ogromne wyzwanie. To wyzwanie to niż demograficzny i brak naboru pierwszej klasy miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. - Mam ogromną nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w tym samym składzie, choć może to być niezwykle trudne - dodała burmistrz.

- Nie chciałabym się znaleźć w roli dyrektora tworząc nowy arkusz organizacyjny, bo statystyki i liczby nie napawają optymizmem. Wszyscy zadajemy sobie pytanie - co dalej? Za chwilę staniemy przed dylematem co dalej z utrzymaniem budynku po gimnazjum. Niestety nie udało się, mimo ogromnego zaangażowania nauczycieli, samorządu i licznych spotkań z rodzicami, i uczniami utworzyć pierwszej klasy w liceum ogólnokształcącym. Ubolewam nad tym i musimy się zastanowić dlaczego? Pewnie gdzieś tkwi problem, ale trzeba się spotkać i na ten temat rozmawiać.

Życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty złożyli także: Zdzisław Nasternak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego, Anna Ossowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Koprzywnicy, Mirosław Sarzyński, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy oraz Rada Rodziców.

Uroczystość była okazją do podsumowania minionego roku szkolnego i złożenia podziękowań nauczycielom za ogromny wkład w kształtowanie młodego pokolenia.

Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej "Wzorowy Pedagog" otrzymali: Monika Różyc, Anna Kitlińska, Mirosław Sarzyński.

Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom administracji przyznał także Mirosław Sarzyński, gospodarz uroczystości.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Koprzywnicy zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie