Obwodnica Ostrowca będzie dokończona do 2022 roku

  Obwodnica Ostrowca będzie dokończona do 2022 roku

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Obwodnica Ostrowca będzie dokończona do 2022 roku

  ©Anna Śledzińska

  W trybie „Zaprojektuj i wybuduj” realizowana będzie budowa piątego etapu tak zwanej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Inwestycja o długości ponad 2,5 kilometra połączy istniejący węzeł Brezelia z ulicą Opatowską. Potrwa trzy lata.
  Obwodnica Ostrowca będzie dokończona do 2022 roku

  ©Anna Śledzińska

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła już przetarg na wykonanie projektu budowy piątego etapu obwodnicy. Odbywa się to w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”, a więc wyłoniony wykonawca odpowiedzialny będzie zarówno za przygotowanie projektu, jak i potem poprowadzenie całego procesu budowy.

  Otwarcie ofert i wyłonienie wykonawcy ma nastąpić w grudniu. Oprócz jezdni, powstanie także wiadukt nad drogą powiatową łączącą Denkówek i Jędrzejów, dwa mosty, przepusty oraz rondo w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej numer 9, biegnącej w stronę Rzeszowa, w istniejącą trasę.

  Przypomnijmy, że droga, nazywana potocznie obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego, ale przebiegająca przez miasto, w zamyśle powstała tuż po powołaniu do życia samorządu ostrowieckiego.

  W kolejnych kadencjach, prezydenci miasta budowali kolejne odcinki.
  Czwarty etap obwodnicy oddany został do użytku w 2012 roku. Pozostał jednak problem włączenia go do ciągu drogi krajowej, do czego potrzebny jest etap piąty. To on nada sens ulicy ciągnącej się od granic miasta od strony Radomia aż do węzła Brezelia i obecnego wjazdu w Zygmuntówkę.

  Na konferencji prasowej senator Jarosław Rusiecki zaprezentował mapę, pokazującą planowany przebieg nowej drogi.
  - Wybudowanie piątego odcinka tak zwanej małej obwodnicy Ostrowca to niezwykle ważna inwestycja dla miasta - mówi senator. - Po wyborach w 2015 roku, rząd Prawa i Sprawiedliwości zwiększył budżet na budowę dróg krajowych o 28 miliardów złotych.Skorzystały na tym dwa świętokrzyskie miasta. Dzięki dodatkowym środkom zakończony zostanie ostatni etap obwodnicy Ostrowca, który kosztuje ponad 55 milionów złotych. Za 570 milionów złotych zostanie wybudowana obwodnica Opatowa.

  Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na początek grudnia tego roku. Potem wykonawca przystąpi do stworzenia projektu i budowy.

  Inwestycję zaplanowano na 39 miesięcy, z możliwością skrócenia do 36 miesięcy, czyli przełomu roku 2021/2022.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY