Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych gminy Wiślica w trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Adam Ligiecki
W listopadzie minie trzeci rok działalności radnych - kto radził sobie najlepiej? Trwa kolejna edycja akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa”, w ramach której oceniamy i prowadzimy dyskusję - o tym, kto u władzy się sprawdził, a kto zawiódł nasze oczekiwania. Teraz bierzemy pod lupę radnych gminy Wiślica.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 1 grudnia, a zakończy się w poniedziałek, 11 grudnia o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą liczbą głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 15 grudnia.

**PRZEJDŹ DO:

GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

**

Mijający, trzeci rok kadencji 2014-2018 zapisał się złotymi zgłoskami w historii Wiślicy - z racji odzyskania praw miejskich. Wiążące decyzje zapadły pod koniec lipca, kiedy premier Beata Szydło podpisała stosowne dokumenty. Formalnie Wiślica stanie się na powrót miastem 1 stycznia 2018 roku, ale sukces mieszkańcy i samorządowcy świętują już teraz.

Patrząc na układ na lokalnej scenie politycznej, wiślicka władza nosi imię... W Jedności Siła. To ugrupowanie ma zdecydowaną większość, bo dziesięć z 15 mandatów w Radzie Gminy. Czterech radnych reprezentuje barwy Polskiego Stronnictwa Ludowego, jeden zdobył mandat w wyborach z listy SLD Lewica Razem.

W Jedności Siła to formacja skupiona wokół wójta Stanisława Krzaka, który rządzi Wiślicą nieprzerwanie od 2002 roku. Kolejne wybory bezpośrednie wygrywał „lekko, łatwo i przyjemnie” - w pierwszej turze, a układ sił w Radzie Gminy tylko potwierdza, że ma szerokie i mocne zaplecze.

Czym charakteryzuje się wiślicki parlament? To jedyny w gminach powiatu buskiego... męski klub. Radę siódmej kadencji tworzą wyłącznie mężczyźni; panie, jak widać, niezbyt garną się do władzy. Większość radnych to samorządowcy z dużym stażem, a mandat sprawują po raz kolejny.

Dobiegająca powoli końca kadencja to dobry czas dla rozwoju Wiślicy. Odzyskanie praw miejskich stało się wydarzeniem, które podnosi prestiż i znaczenie „historycznej perły Ponidzia”. Ale też, na co dzień, gmina realizuje inwestycje dla mieszkańców, korzystając z dotacji z funduszy krajowych oraz Unii Europejskiej.

Ta sztandarowa - to zakończona niedawno budowa hali sportowej (wartość zadania: ponad 7 milionów złotych). Zainstalowano około 400 kolektorów słonecznych, prowadzone są modernizacje dróg i gminnej infrastruktury. Trwają przygotowania do dużego i ważnego projektu - rewitalizacji grodziska, a także budowy nowego przedszkola.

ZOBACZ TAKŻE:
Śliska sprawa z dojazdem do dużej inwestycji w centrum Podgórza

(Źródło:gazetakrakowska.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie