Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olej lniany w diecie dr Budwig

Oprac. /KAK/
Podstawą diety dr Budwig jest znana już na całym świecie "pasta”, czyli mieszanina dwóch zupełnie naturalnych składników: oleju lnianego i chudego twarogu.
Podstawą diety dr Budwig jest znana już na całym świecie "pasta”, czyli mieszanina dwóch zupełnie naturalnych składników: oleju lnianego i chudego twarogu. Fot. Ł. Zarzycki
Olej lniany robi w zdrowej diecie wielką karierę, ale pionierką badań nad nim, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega-3, była dr Johanna Ludwig. Niemiecka biochemik za swoje odkrycia była aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla jako największy autorytet w leczeniu chorób cywilizacyjnych odpowiednią dietą.

Dr Budwig prowadziła swoją własną klinikę, w której - jak sama publicznie stwierdziła, a nikt temu nie zaprzeczył - aż 90 procent pacjentów z nowotworami w stanach krytycznych, którym lekarze praktykujący akademicką medycynę odebrali już jakiekolwiek nadzieje na przeżycie, zostało wyleczonych.

Naukowe podstawy

- Zasady swojej leczniczej i jednocześnie profilaktycznej diety w 1951 roku. Jej odkrycia godziły jednak w interesy przemysłu spożywczego, a przede wszystkim producentów tłuszczów spożywczych i firm farmaceutycznych. Nie dziwi więc fakt, że aż 7-krotnie ponawiano nominacje do nagrody Nobla.- mówi Agnieszka Tatar-Paździerz, propagatorka zdrowej diety dr Budwig i dystrybutor olejów leczniczych w tym lnianego, z Górek Szczukowskich (informacji dla czytelników udziala pod numerem 609 729 635). - Na szczęście pomimo wielu przeciwności, odkrycia dr Budwig nabierały z biegiem lat rozgłosu na całym świecie. Rzesze naukowców za jej przykładem rozpoczęły prace badawcze nad rolą kwasów tłuszczowych w zdrowiu i życiu człowieka. - mówi Agnieszka Tatar- Paździerz.

Po 40 latach, w 1990 roku dr Dan C. Roehm, onkolog i były kardiolog, podjął się ponownego zbadania zasad diety dr Budwig. Na początku, jak sam pisze w sowich publikacjach, podchodził do tematu z wielką rezerwą i niewiarą. Po wnikliwym badaniu, w skierowanej do środowiska lekarskiego publikacji "Townsend Letter for Doctors" oświadczył:
" (...) Nowotwór jest łatwo uleczalny. Terapia polega jedynie na odpowiedniej diecie. Reakcja na nią jest natychmiastowa; komórki nowotworowe są słabe i bardzo podatne na uszkodzenia. Dr Budwig bardzo precyzyjnie rozpoznała biochemiczny punkt załamania się nowotworu, co bardzo łatwo można sprawdzić zarówno in-vitro, jak i in-vivo."

Historia słynnej pasty

Dr Budwig stwierdziła, że przyczyną większości przewlekłych chorób, w tym nowotworów, jest nadmierna produkcja tak zwanej oksydazy. Tymczasem nienasycone kwasy tłuszczowe (omega 3, omega 6, omega 9) wchodzą w skład produkowanych przez organizm enzymów, rozkładających oksydazę. Niestety, użyteczność nienasyconych kwasów tłuszczowych jest zniszczona, jeśli zostaną one ogrzane, gotowane, czy potraktowane azotanami (np. dodawanymi do mięsa w procesie konserwacji i produkcji wędlin).

Do dr Budwig zgłaszało się wielu chorych na nowotwory. Po około 3-miesięcznym okresie uzupełniania brakujących substancji odżywczych, nowotwory u zdecydowanej większości pacjentów zaczynały się zmniejszać. Fosfatydy i lipoproteiny ponownie pojawiły się w organizmie, a hemoglobina odzyskała prawidłową barwę. Dr Budwig rozpoczęła wtedy poszukiwania naturalnego sposobu uzupełnienia koniecznych dla zdrowia fosfatydów i lipoprotein. Wynikiem tych poszukiwań jest znana już na całym świecie "pasta", czyli mieszanina dwóch zupełnie naturalnych składników: oleju lnianego i chudego twarogu. Muszą one być spożywane razem, gdyż wzajemnie uzupełniając się, uruchamiają korzystne procesy biochemiczne.

- Najlepszym do sporządzania pasty jest polski produkt Olej lniany Złotopolski, a nie chińskie produkty - doradza Agnieszka Tatar -Pażdzierz. - Białka twarożka są bogate w siarkę. Bardzo istotny składnik wszystkich tkanek oraz między innymi witaminy B1, kwasu pantotenowego i biotyny. Siarka jest więc niezbędna do prawidłowego spalania białek, węglowodanów i tłuszczów. Zmiksowanie oleju lnianego z twarogiem powoduje związanie nienasyconych kwasów tłuszczowych z białkami. Ten prosty zabieg sprawia, że tłuszcz staje się rozpuszczalny w wodzie. Jest to bardzo istotna przemiana, która umożliwia bardzo szybkie i pełne przyswajanie w układzie pokarmowym oraz transportowanie we krwi i limfie.

Zastosowanie diety

Przez wiele lat dr Budwig obserwowała efekty zdrowotne opracowanej przez siebie diety, stosując ją w leczeniu pacjentów z chorobami przewlekłymi. Okazało się, że jej prosta i naturalna recepta na zdrowie przyniosła pożądany skutek nawet w przypadkach uznanych przez akademicką medycynę za nieuleczalne i śmiertelne. Na podstawie długoletniej praktyki klinicznej dieta dr Budwig znalazła zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń: nowotwory łagodne i złośliwe, miażdżyca, atak i zawał serca, arytmia, stłuszczenie wątroby, problemy trawienne, wady wzroku i słuchu, choroba Alzheimera, artretyzm, problemy dermatologiczne, schorzenia wieku starczego, stwardnienie rozsiane, schorzenia woreczka żółciowego, schorzenia prostaty, cukrzyca, depresja, problemy z pamięcią.

- Warto zauważyć, że dla osób dziedzicznie obciążonych ryzykiem zachorowania na pewne choroby, zdrowa dieta jest nie tylko jedną z możliwości, ale wręcz koniecznością. Osoby zdrowe, dietę dr Budwig mogą stosować okresowo w celach profilaktycznych, w myśl zasady - lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie