Orlen Wisła Płock oszczędzała się na Świętą Wojnę z Łomżą Industrią Kielce? Wysoko przegrała w Veszprem

Orlen Wisła Płock na trzy dni przed Świętą Wojną z Łomżą Industrią Kielce wysoko przegrała w Veszprem. Tamas Vasvari/EPA/PAP/Polska Press
Wyraźna, dziesięciobramkowa porażka piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock w ostatnim sprawdzianie przed niedzielną Świętą Wojną z Łomżą Industrią Kielce - meczem, który może mieć ogromne znaczenia dla mistrzostwa Polski. Nafciarze przegrali w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z węgierskim Telekomem Veszprem 22:32. Dobry dla kielczan wynik padł w niemieckiej Kilonii, gdzie THW pokonało HBC Nantes i przewaga mistrzów Polski nad francuskim zespołem wzrosła do czterech punktów.

Orlen Wisła Płock wyraźnie przegrała w Veszprem. Oszczędzała się na Kielce?

Na trzy dni przed niezwykle istotnym meczem PGNiG Superligi z Łomżą Industrią Kielce (niedziela, 11 grudnia, godzina 18, Orlen Arena w Płocku) wicemistrzowie Polski zagrali na terenie wicemistrza Węgier. W pierwszej połowie Nafciarze praktycznie nie podjęli walki z Telekomem i przegrali ją różnicą ośmiu bramek. Jedynym jasnym punktem zespołu gości był 19-letni bramkarz, Marcel Jastrzębski, absolwent kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że zawodnicy z Płocka nie grają na 100 procent możliwości, szczególnie w defensywie. Oszczędzany był Michał Daszek, który wychodził na boisko na rzuty karne i zagrał w ostatnich minutach pierwszej połowy. Doznał urazu oka i już nie pojawił się na boisku. Po miesięcznej przerwie wrócił na boisko doświadczony, hiszpański playmaker, Daniel Sarmiento, ale zaprezentował się słabo.

Na początku drugiej połowy przewaga Telekomu wzrosła do dziesięciu bramek i gospodarze się rozluźnili, dzięki czemu Orlen Wisła nieco zmniejszyła straty. W końcówce drużyna z Veszprem znów powiększyła prowadzenie i wygrała wyraźnie, 32:22.

To szósty mecz płocczan w Lidze Mistrzów bez wygranej (w ostatnich meczach pięć porażek i remis). Podział punktów w meczu Dinamo Bukareszt - PPD Zagrzeb sprawił, że drużyna trenera Xaviera Sabate spadła na siódme miejsce w tabeli grupy A.

W grupie A padł korzystny rezultat dla Łomży Industrii Kielce. THW Kiel pokonał HBC Nantes 37:32, dzięki czemu przewaga kielczan nad wicemistrzami Francji wzrosła do czterech punktów. W środę kielczanie wygrali na wyjeździe z mistrzem Węgier, Pickiem Szeged 31:28, ale stracili Haukura Thrastarsona, który doznał kontuzji kolana.