Orlicz Suchedniów - Garbarnia Kraków 1:0

RTK
Po nerwowym spotkaniu, zwłaszcza jego końcówce, piłkarze Orlicza Suchedniów pokonali na własnym stadionie Garbarnię Kraków 1:0. Goście kończyli mecz w dziesiątkę...

Orlicz Suchedniów - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

1:0 Radosław Wilk 64 min.

Orlicz: Bilski 7 - Czerkaszyn 5, Jaworek 6, Dębniak 5, Ubożak 6 - Babin 5, Gryz 5, Hajduk 6, Rożej 6 - Jaros 5, Wilk 7 (90 Kozera nie klas).

Kartki: czerwona: Pluta (Garbarnia) - 90 min. (druga żółta). Żółte: Babin, Wilk (Orlicz) - Małota, Pluta (Garbarnia). Sędziował: Sebastian Widlarz z Wadowic. Widzów: 400.

Futboliści Orlicza Suchedniów przełamali niemoc, jaka dawała im się we znaki w ostatnich czterech przegranych meczach. Pierwsza połowa środowego pojedynku nie przysporzyła zbyt wielu emocji. Decydująca o losach spotkania była 64 minuta. Wówczas to centrę Damiana Rożeja z lewej flanki wykorzystał Radosław Wilk, który pięknym uderzeniem głową pokonał krakowskiego bramkarza. Popularny “Wilczek" przerwał trwającą 487 minut serię Orlicza bez strzelonego gola. Goście przycisnęli, gorąco pod suchedniowską bramką było zwłaszcza w ostatnich sekundach, ale uderzenie napastników sobie tylko znanym, fenomenalnym sposobem parował golkiper miejscowych Robert Bilski! Garbarnia kończyła spotkanie w dziesiątkę, w końcówce drugą żółtą i w konsekwencji tego czerwoną kartkę ujrzał Marcin Pluta.