MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrowiecki jak turecki. Wybieramy najlepszy kebab w Ostrowcu Świętokrzyskim. Głosowanie trwa do północy!

Olga KOSIARZ
Pani Aleksandra i pan Raouf z restauracji "Habibi”, podczas przygotowywania kebabu.
Pani Aleksandra i pan Raouf z restauracji "Habibi”, podczas przygotowywania kebabu. Olga Kosiarz
Kebab już dawno podbił polski rynek gastronomiczny, teraz podbija ostrowiecki. Ostrowczanie okazują się być miłośnikami kebabów. Moda na tureckie przysmaki przyszła do kraju z Niemiec, tam zaś zapoczątkowana została przez tureckich emigrantów.

Wybieramy najlepszy kebeb w Ostrowcu

Wybieramy najlepszy kebeb w Ostrowcu

Od czwartku na stronie ostrowieckiej portalu ECHODNIA.EU znajdziecie w sondzie internetowej adresy wszystkich ostrowieckich punktów sprzedających kebab. Wygra ten , który uzyska najwięcej Waszych głosów. Głosowanie zakończy się we wtorek 24 lipca o godzinie 24.

Głosowanie trwa do wtorku, 24 lipca, do godziny 24.

Podobno co trzecia restauracja w kraju oferuje swoim gościom to tureckie danie, a w Ostrowcu nie jest inaczej. Na pewno każdy spostrzegawczy mieszkaniec zauważył kilka nowych lokali gastronomicznych znajdujących się w centrum naszego miasta. W centrum działających jest aż siedem miejsc z kebabem w ofercie sprzedaży, zaś w całym mieście funkcjonuje niemal 20. Wybraliśmy się do kilku restauracji szybkiej obsługi, aby wyjaśnić ten fenomen.

Właściciele otwierający punkty gastronomiczne z kebabami kierowali się oczywiście chęcią zarobienia pieniędzy. O zyskach miesięcznych nie chcą rozmawiać ze względu na konkurencję. Możemy tylko domyślać się, że ten interes jest opłacalny, skoro restauracje utrzymują się na rynku przez kilka lat. W prawie każdym lokalu gastronomicznym pracują średnio osoby- właścicieli musi być stać na ich zatrudnienie.

- Zarabiamy powyżej średniej krajowej. Razem z dwiema koleżankami pracujemy na 2-3 zmiany, jesteśmy zadowolone z tej pracy - mówi pani Aleksandra z restauracji "Habibi", której właściciel otworzył kolejny tego typu lokal na ulicy Polnej.

- Wciąż przybywa nam klientów w bardzo różnym wieku, częstym bywalcem jest nawet 90-letnia staruszka mieszkająca obok. Smakoszów nie brakuje szczególnie w dni targowe: poniedziałki, czwartki oraz każdego dnia w godzinach dopołudniowych i wieczornych - mówi pani Sylwia pracująca w lokalu w centrum miasta.

To tylko część pozytywnych wypowiedzi, jakie uzyskaliśmy od osób sprzedających kebaby, wierzących w opłacalność takiego interesu. Większość właścicieli tych miejsc to Polacy, są także Turcy czy Palestyńczycy. Żadnemu z właścicieli najwidoczniej konkurencja nie przeszkadza. Świadczy o tym fakt powstawania kolejnych tego typu lokali w bardzo bliskim sąsiedztwie.

Klientów kusi przede wszystkim niska cena za sycący posiłek. Dodatkowo przekąskę kupić można na wynos, czy zamówić telefonicznie, co jest dużym ułatwieniem dla osób aktywnych zawodowo chcących zjeść w przerwie obiadowej. W punktach gastronomicznych każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od kebabu w cieście, kebabu z frytkami, kończąc na orientalnym kebabie z ryżem i warzywami. Średnia cena za ten rarytas waha się między 8 a 15 złotych.

Godziny otwarcia lokali sprzedających kebaby to przeciętnie od 9 rano do północy. Smakoszów tureckiego dania, głodnych po godzinach otwarcia, uspokajamy: na ulicy Sandomierskiej kebab sprzedawany jest 24 godziny na dobę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie