Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Parking niezgody przy szpitalu wojewódzkim w Kielcach

Iwona Rojek
Do tej  pory na  parkingu przed przychodnią przy ulicy Artwińskiego lekarze mogli parkować swoje pojazdy za darmo
Do tej pory na parkingu przed przychodnią przy ulicy Artwińskiego lekarze mogli parkować swoje pojazdy za darmo Aleksander Piekarski
Dziewięciu lekarzy, pracowników Przyszpitalnej Poradni Specjalistycznej przy ulicy Artwińskiego w Kielcach którzy do tej pory bezpłatnie parkowali swoje pojazdy na parkingu przed miejscem pracy są zbulwersowani tym, że teraz będą musieli za miejsce do parkowania płacić. Opłat w wysokości 1000 złotych rocznie zażądał od nich pracodawca.

Anna Mazur - Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach tłumaczy, że ta decyzja wynika z rozporządzenia dyrektora Andrzeja Domańskiego, który chciał uporządkować tereny do parkowania.
Lekarze boją się ujawnić swoich nazwisk w obawie przed konsekwencjami w przyszłości, ale uważają, że zostali potraktowani skandalicznie. - Przecież pracownicy wielu firm, choćby Sądu Rejonowego, Okręgowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają darmowe parkingi - mówią lekarze. - Firma powinna dbać o swoich zatrudnionych, a nie działać przeciwko nim. Mamy płacić kilkadziesiąt złotych miesięcznie, ciekawi jesteśmy na co dyrekcja chce wykorzystać nasze pieniądze. Zastanawiamy się nad odwołaniem od tej decyzji.

Anna Mazur Kałuża, w imieniu dyrektora Andrzeja Domańskiego wyjaśnia, że od 1 maja opłaty za parkowanie zostaną wprowadzone przy wszystkich obiektach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - Nie ulegną natomiast opłaty za parkowanie, jakie obowiązują na parkingu wielopoziomowym przy ulicy Grunwaldzkiej. Będzie to nadal 40 groszy za godzinę postoju.

- Pracownicy wjeżdżający na teren szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej 45, a także parkujący przy poradniach specjalistycznych przy ulicy Artwińskiego, przy Klinikach Dermatologii, Chorób Zakaźnych przy ulicy Radiowej, na parkingu Rehabilitacji przy ulicy Kościuszki oraz pawilonie gdzie znajduje się onkologia, endokrynologia i diabetologia dziecięca będą zobowiązani do miesięcznej opłaty ryczałtowej za postój w wysokości 60 złotych - informuje rzecznik.- Kwota ta została wyliczona po przemnożeniu 40 groszy, jakie za godzinę postoju płacą pracownicy na parkingu wielopoziomowym, przez liczbę godzin jaką średnio dziennie spędzają w szpitalu.

Rzecznik Anna Mazur - Kałuża dodaje, że na teren szpitala bezpłatnie będą mogły wjeżdżać osoby niepełnosprawne, kierujące pojazdami uprzywilejowanymi, służb miejskich, wiozące lub odbierające osoby chore, a także lekarze będący na dyżurze „pod telefonem” przez całą dobę.
Na pretensje lekarzy rzecznik odpowiada, że Szpital Zespolony zatrudnia ponad 2 tysiące osób. - Część pracowników korzystających z parkingu wielopoziomowego przy ulicy Grunwaldzkiej płaci za możliwość postoju od dawna - tłumaczy. - Wprowadzenie opłat przy innych obiektach szpitala ma na celu uporządkowanie i ujednolicenie zasad obowiązujących wszystkich pracowników. Nieraz dochodziło do chaosu komunikacyjnego. Pieniądze pochodzące z opłat parkingowych będą przeznaczone na remonty, utrzymanie i podatki związane z infrastrukturą szpitala.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie