Pierwsza wiosenna wygrana juniorów MKS KSZO-Junior

Rafał SOBOŃ
4:0 wygrali juniorzy starsi MKS KSZO-Junior w potyczce z Górnikiem Łęczna. Był to pierwszy komplet punktów, jaki udało się wywalczyć wiosną. W środę okazja na kolejne.

Ostatni mecz

Górnik Łęczna - MKS KSZO-Junior Ostrowiec 0:4 (0:3). Bramki: Paweł Czajkowski 26 minuta, Kamil Bełczowski 28, 35, Damian Mężyk 81. MKS KSZO: Mojecki - Kowalski, Mężyk, Larkowski, Sołtykiewicz, Gordon (46' Chaba), Gajewski (56. K. Świątek), Czajkowski, P. Jedlikowski (61. D. Świątek), Bełczowski, Bąk (52. J. Jedlikowski)

Obu zespołom wiosną nie wiodło się najlepiej, toteż z sobotnim spotkaniem wiązały sporo nadziei i liczyły na przełamanie złej passy. Już po pierwszej połowie okazało się, że to ostrowczanie będą mieli szansę złapać wiatr w żagle. W 26 minucie Paweł Czajkowski uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego, piłka odbiła się od obu słupków i ostatecznie znalazła w siatce. To podbudowało przyjezdnych. Już dwie minuty później podanie Piotra Jedlikowskiego wykorzystał Kamil Bełczowski. Ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców także w 37 minucie, gdy po podaniu Mateusza Gajewskiego położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki ustalając wynik do przerwy na 3:0 dla gości. Po zmianie stron gracze MKS KSZO dołożyli jeszcze jedną bramkę. W 81 minucie - jak przy pierwszym golu - bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzył Czajkowski, a skuteczny przy dobitce okazał się Damian Mężyk. O kolejne punkty podopieczni trenera Waldemara Domagały powalczą już w środę. Osiemnasta kolejka w grupie D Centralnej Ligi Juniorów Starszych rozgrywana będzie w sumie aż przez pięć dni - od środy 30 kwietnia do niedzieli 4 maja. Zainaugurują ją meczem w Ostrowcu zespoły MKS KSZO-Junior i Stali Mielec. Mielczanie plasują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów. W ostatniej kolejce pokonali 2:1 swoją imienniczkę z Rzeszowa. Jesienią w Mielcu ostrowczanie musieli uznać wyższość Stali, a jedyną bramkę w spotkaniu w 26 minucie gry zdobył Konrad Jaworski. Początek spotkania rewanżowego MKS KSZO-Junior Ostrowic - Stal Mielec w środę 30 kwietnia o godzinie 16.30 na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej. Wynik tuż po jego zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU/SPORT.