Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze stypendium ufundowane przez wicemarszałka województwa Marka Bogusławskiego wręczone! Otrzymała je Dominika Jeżewska [WIDEO]

Paulina Baran
Dominika Jeżewska, maturzystka z Jędrzejowa, wicemarszałek województwa Marek Bogusławski i Stanisław Wróbel, redaktor naczelny "Echa Dnia" .
Dominika Jeżewska, maturzystka z Jędrzejowa, wicemarszałek województwa Marek Bogusławski i Stanisław Wróbel, redaktor naczelny "Echa Dnia" . Gabriel Przybylski
Pierwsze stypendium ufundowane przez wicemarszałka województwa świętokrzyskiego Marka Bogusławskiego wręczone! W studiu telewizyjnym redakcji „Echa Dnia” otrzymała je Dominika Jeżewska, 18-letnia maturzystka I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Zobaczcie firm z wręczenia stypendium.

Dominika Jeżewska pierwszą laureatką stypendium Marka Bogusławskiego

Stypendium osobiście wręczył wicemarszałek Marek Bogusławski. Przekazując czek mówił: - W mojej głowie powstał taki pomysł, by co miesiąc nagradzać młodych ludzi za ich dokonania, za ich dobre i nowatorskie pomysły. Chciałbym, żeby te swoje pomysły wdrażali w naszym województwie.

Dominika Jeżewska po wręczeniu czeku mówiła:

- Jestem bardzo zadowolona i wzruszona oraz dumna z tego, że takie osoby jak pan marszałek Bogusławski doceniają młode osoby. Widzą w nas potencjał dla lepszej przyszłości naszego regionu i wiedzą, że to od nas zależy, jak w przyszłości będzie wyglądała gospodarka. Widzą w nas pole do rozwoju i czują, że warto w nas inwestować

- dodała Dominika Jeżewska.

Po wręczeniu stypendium Dominika mówiła o swoich planach. Zdradziła, że będzie studiować finanse, ale nie wybrała jeszcze ostatecznie uczelni.

Przypomnijmy, że 1 grudnia 2021 roku ogłosiliśmy, że wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski, „Echo Dnia” oraz Fundacja Instytut Świętokrzyski będą wspierać młodych, zdolnych ludzi z województwa świętokrzyskiego. Co miesiąc chcemy wspierać co najmniej jedną zdolną osobę kwotą 2 tysięcy złotych. Stypendium „Świętokrzyskie nasza przyszłość” to wspólna inicjatywa wicemarszałka, „Echa Dnia” i fundacji.

Wicemarszałek postanowił przeznaczyć część swoich zarobków na wsparcie uzdolnionych ludzi i zaproponował nam współpracę przy tej inicjatywie.

Wicemarszałek Marek Bogusławski jest pierwszym mecenasem stypendium „Świętokrzyskie nasza przyszłość”.

- Zapraszam do współpracy innych samorządowców, polityków, przedsiębiorców, wszystkich ludzi dobrej woli. Mam nadzieję, że pomysł mecenatu ludzi, którym się w życiu powiodło, udało zbudować swoją pozycję zawodową, biznesową, będzie się rozwijał i trafi w naszym regionie na podatny grunt

- mówi Marek Bogusławski

Dlaczego wicemarszałek Marek Bogusławski zdecydował się wesprzeć młodych ludzi z własnej kieszeni i przeznaczyć na nich część swoich zarobków? - Taki pomysł chodził mi po głowie od dłuższego czasu, bo podobało mi się, jak to robi choćby Urząd Marszałkowski. Widzę, jak bardzo warto wspierać młodych ludzi. Zamierzam co miesiąc przeznaczać ze swych zarobków 2 tysiące na jednorazowe stypendium dla osób uzdolnionych.

Dla kogo stypendium „Świętokrzyskie nasza przyszłość”. Jak je zdobyć?

Nasza akcja ma na celu wsparcie utalentowanych ludzi z województwa świętokrzyskiego. Pod uwagę bierzemy różne dziedziny: osiągnięcia w nauce, sukcesy artystyczne lub sportowe. Stypendium mogą otrzymać młodzi ludzie, którzy nie ukończyli 25 lat, uczący się lub studiujący.

Za nami wręczenie pierwszego stypendium. Zgłoszono wiele wyjątkowych osób, wszystkie będą brane pod uwagę w styczniu. Prosimy o zgłaszanie kandydatur przysyłając e-maile na adres [email protected]. Należy podać imię, nazwisko zgłaszanej osoby, krótką charakterystykę jej osiągnięć. Prosimy też zgłaszających o podanie danych do kontaktu.

Kapituła zawsze około 20 dnia każdego miesiąca ogłosi publicznie imię i nazwisko osoby, która dostaje wsparcie

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie