Pięściarze KSZO Ostrowiec w finałach turnieju w Jaworznie

/waf/
Andrzej Kołton w wadze 75 kg triumfował w kategorii juniorów.
Andrzej Kołton w wadze 75 kg triumfował w kategorii juniorów. fot. Waldemar Frańczak
Trzech pięściarzy KSZO zwyciężyło w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.

Turniej odbył się w dniach 14-15 maja i wzięło w nim udział 102 zawodników z Polski, Czech, Kosowa i Ukrainy.

W sobotnich półfinałach nasi pięściarze odnieśli cztery zwycięstwa. W kategorii juniorów Andrzej Kołton (75 kg) wygrał z Pawłem Bielicem (Golden Team Nowy Sącz), Damian Falecki (64 kg) z Gabrielem Szmidem (RMKS Rybnik), a Jacek Kubik (69 kg) z Behtarem Xhahą z Kosowa. W kategorii junior młodszy Błażej Surowiec (75 kg) zwyciężył Pawła Zagorzałego (Garda Gierałtowice).

W finałach Kołton wygrał przez RSC w 2 starciu z Jarosławem Wytrykuszem (Wisłok Rzeszów), Surowiec bez trudu pokonał Mateusza Ziomka (Wisłok Rzeszów), a Falecki po bardzo dobrym pojedynku zdecydowanie wygrał z Denisem Gamezem z Czech. Nie powiodło się natomiast Kubikowi, który uległ Wojciechowi Piwowarczykowi (Jawor Team Jaworzno).

- Obecni na zawodach trenerzy Eugeniusz Cioch i Wojciech Surowiec podkreślają, że mimo porażki Jacek zaprezentował się świetnie- mówi Łukasz Dybiec, wiceprezes KSZO ds. boksu.- Zawodnik ma niedosyt po tej walce.

Nasi pięściarze nie próżnują i już w najbliższy weekend wezmą udział w Rzeszowie w IV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Stanisława Kiliana, w którym, jak zapewnia Łukasz Dybiec, będą chcieli powalczyć o pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.