Piłka ręczna. SMS ZPRP II Kielce pokonał Wisłę Sandomierz i zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
SMS ZPRP II Kielce zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
SMS ZPRP II Kielce zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wojciech Buras
SMS ZPRP II Kielce wygrał z SPR Wisłą Sandomierz 35:30 w meczu drugiej kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze od początku dyktowali warunki gry i zeszli do szatni z 5 bramkową zaliczką. W drugiej części spotkania Wisła zbliżyła się do rywala na dystans jednego gola, ale ostatnie kilkanaście minut lepiej wytrzymali podopieczni Mariusza Jurasika i to oni zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie.

SMS ZPRP II Kielce pokonał Wisłę Sandomierz

Obie drużyny przystąpiły do sobotniego starcia z porażkami na swoim koncie w pierwszej kolejce sezonu. SMS przegrał w Ostrowcu z miejscowym KSZO, a Wisła musiała uznać wyższość KS Viret CMC Zawiercie, po zaciętej końcówce meczu. Świetnie w zawody przy ulicy Jagiellońskiej weszli zawodnicy Mariusza Jurasika. Od początku starali się dyktować warunki gry i przed zejściem do szatni, wypracowali sobie pięć bramek przewagi. W drugiej części spotkania Wisła ruszyła do odrabiania strat i już po paru minutach zniwelowała straty do jednego gola. Gospodarze zaczęli popełnić błędy techniczne w ataku, co napędzało ekipę z Sandomierza. Ostatnie kilkanaście minut to znów świetna gra SMS-u, który zażegnał lekki kryzys i odskoczył z wynikiem. Końcówka spotkania przebiegała pod kontrolą młodych kielczan. To ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie I Ligi, a SPR Wisła Sandomierz zalicza falstart na początek tegorocznych rozgrywek.

Zobacz zdjęcia

Przeważyła pierwsza połowa i nasza fatalna gra w obronie. Później staraliśmy się zbliżyć z wynikiem do rywala, aczkolwiek SMS znów odskakiwał na parę bramek przewagi. Musimy zachować spokój, mamy fragmenty dobrej gry i wierzę, że mój zespół stać na dobre wyniki

- mówił po meczu trener Wisły, Adam Węgrzynowski.

Wisła w następnej kolejce zagra Unimetal Recycling MTS Chrzanów, natomiast SMS pojedzie do Zabrza na mecz z Górnikiem.

Zwycięstwo smakuje bardzo dobrze. Cieszymy się z tych pierwszych punktów, bo po to ci chłopcy trenują, żeby osiągać takie rezultaty. Na pewno taka wygrana ich zbuduje