Piłkarze Świtu Ćmielów ze zmiennym szczęściem

(SOBI)
Zwycięstwo, porażka i przełożone spotkanie - tak w skrócie można scharakteryzować początek rundy wiosennej Świtu Ćmielów, występującego w drugiej grupie A klasy.

W zespole Świtu przed rundą wiosenną doszło do sporych zmian. Z Powiślanki Lipsko doszedł Radosław Ćwik, z MKS KSZO-Junior Ostrowiec dołączył Szymon Matyjasek, z Marolu Jacentów - Przemysław Sokołowski, a ponadto treningi wznowili Marek Krawiec, Przemysław Góra, Andrzej Mularski i Sławomir Kmera. Z zespołu do MKS KSZ-Junior odszedł natomiast Tomasz Stawiarski.

W inaugurującym rundę wiosenną spotkaniu z rezerwami Spartakusa już w 13 minucie wynik spotkania otworzył Dariusz Pardak, jednak niespodziewanie kwadrans później goście wyrównali pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Huberta Czerpaka. Ćmielowianie nie zrazili się tym i szybko - za sprawą Pardaka - odrobili straty z nawiązką. Tydzień później na własnym stadionie Świt miał zagrać z Zorzą Tempo Pacanów. Ze względu na atak zimy, spotkanie to - jak i cała kolejka - zostało odwołane.
W miniony weekend Świt podejmowany był przez GKS Górno. Spotkanie zaczęło się dość pechowo dla gości, bowiem już po kwadransie samobójcze trafienie zapisał na swoim koncie Przemysław Romanowski. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy, ćmielowianie stracili drugą bramkę i choć tuż po wznowieniu gry kontaktową bramkę zdobył niezawodny tej wiosny Dariusz Pardak, dla którego było to czwarte trafienie z rzędu i siódme w sezonie. Decydujący cios zadali jednak gospodarze, ustalając wynik spotkania na 3:1 w 70 minucie gry.
W najbliższej kolejce Świt podejmował będzie na własnym boisku wicelidera, Wisłę Nowy Korczyn. Początek spotkania zaplanowano na niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 15.