PKO BP Ekstraklasa. Radomiak Radom - Korona Kielce 1:1. Remisowa Święta Wojna. Zapis relacji live, zdjęcia

Damian Wiśniewski
Mecz Radomiak - Korona. Więcej na kolejnych zdjęciach
Mecz Radomiak - Korona. Więcej na kolejnych zdjęciach Maciej Kwiatkowski
W ramach 12 kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom i Korona Kielce zremisowały ze sobą 1:1 w meczu określanym jako Święta Wojna. Zobacz zdjęcia i zapis relacji live z tego spotkania.

PKO BP Ekstraklasa. RELACJA LIVE. Radomiak Radom - Korona Kielce

ZAPIS RELACJI LIVE

Radomiak Radom – Korona Kielce 1:1 (0:0)
Bramki: Frank Castaneda 63 - Ronaldo Deaconu 71
Radomiak: Posiadała - Grzesik, Luizao, Cestor, Abramowicz - Donis (75. Leandro), Kaput - Edi Semedo (75. Rossi), Wolski, Castaneda (79. Rocha) - Henrique
Korona: Dziekoński - Zator, Trojak, Malarczyk, Podgórski - Hofmeister (70. Kwiecień) - Godinho, Czyżycki (70. Deaconu), Remacle, Nono - Szykawka (86. Bąk).
Żółte kartki: Wolski, Grzesik, Leandro - Kwiecień.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 8 558.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Radomiak Radom - Korona Kielce

90+4'
Koniec! Remisowa Święta Wojna w Radomiu.

90+2'
Żółta kartka dla Leandro.

88'
Blisko gola dla Radomiaka! Leandro dośrodkował z rzutu wolnego, głową uderzył Abramowicz, a piłka nieznacznie minęła bramkę!

86'
Zmiana w Koronie, Bąk wchodzi za Szykawkę.

84'
Deaconu oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę.

81'
Żółta kartka dla Bartosza Kwietnia.

79'
Zmiana w Radomiaku, Rocha wchodzi, a schodzi Castaneda

75'
Dwie zmiany w Radomiaku. Schodzą: Donis i Semedo, wchodzą Leandro i Raphael Rossi.

71'
GOOOOL! Kapitalne wejście z ławki Deaconu, który po podaniu Godinho doprowadza do remisu!

70'
Dwie zmiany w Koronie. Schodzą Hofmeister i Czyżycki, wchodzą Kwiecień i Deaconu.

63'
GOOOOL! 1:0 dla Radomiaka! Rafał Wolski zagrał doskonałe podanie z głębi pola do Franka Castanedy, ten bez problemu ograł Godinho i pokonał Dziekońskiego.

60'
Zobaczcie zdjęcia z meczu!

58'
Podgórski dośrodkował z rzutu rożnego, ale wybijają radomianie piłkę z własnego pola karnego.

55'
Szykawka zagrał z prawej strony piłkę wzdłuż bramki Radomiaka i mogło być groźne, ale Czyżycki oddał niedokładny strzał.

53'

Zobaczcie zdjęcia kibiców:

50'
Rzut rożny dla Radomiaka, ale bez większego zagrożenia pod bramką Korony.

46'
Zaczynamy drugą połowę

45+4'
Koniec pierwszej połowy meczu

45'
Wracamy do gry. Remacle oddał strzał z dystansu, ale po rykoszecie piłka minęła bramkę Radomiaka.

43'
Bolesne zderzenie Pedro Henrique i Piotra Malarczyka, mamy przerwę w grze

37'
Niezły strzał Remacle'a z dystansu na bramkę gospodarzy, ale po rykoszecie futbolówka poleciała nieznacznie za wysoko

35'
Po dośrodkowaniu Grzesika z prawej strony boiska strzał na bramkę Korony oddał Castaneda, ale Dziekoński spokojnie złapał piłkę.

25'
Semedo oddał strzał głową po dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu rożnego. Piłka poleciała daleko od bramki kielczan.

20'
Szybka wymiana podań między Henrique, a Edim Semedo, zakończona strzałem tego drugiego. Piłka minęła jednak bramkę Korony.

18'
Groźnie pod bramką Radomiaka! Zator podał z prawej strony do Remacle'a, a piłkę po jego uderzeniu tuż sprzed linii bramkowej wybił Luizao

13'
Tym razem żółtą kartką za faul na Godinho ukarany został Grzesik

9'
Z zawodnikiem Radomiaka wszystko w porządku, wracamy do gry. Przed chwilą żółtą kartką został ukarany Wolski, który faulem na Czyżyckim zatrzymał kontratak Korony.

4'
Początek meczu dla Radomiaka, który ruszył już z jednym atakiem pod bramkę Korony - po dośrodkowaniu Wolskiego z prawej strony boiska piłkę wypiąstkował Dziekoński. Niedługo potem urazu doznał Cestor, który zderzył się z Szykawką.

1'
Zaczynamy spotkanie!

12:25
Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. W wyniku kontuzji doznanej na rozgrzewce w składzie Korony brakuje Mariusa Briceaga. W jego miejsce w obronie wskoczył Jacek Podgórski.

***

W lepszych nastrojach do tego spotkania podejdą piłkarze z Radomia, którzy w ostatniej kolejce ekstraklasy pokonali 3:0 ŁKS Łódź, choć warto wspomnieć, że w poprzednich sześciu meczach (w lidze i Pucharze Polski) zanotowali cztery porażki i dwa remisy. W tabeli zajmują miejsce dziewiąte z 14 punktami na koncie.

Korona w ligowej klasyfikacji jest na lokacie 14. i zdobyła do tej pory o cztery punkty mniej, niż Radomiak. Kielczanie w poprzedniej serii gier zremisowali 1:1 z Wartą Poznań, a w sześciu spotkaniach poprzedzających ten pojedynek trzykrotnie wygrywali, raz przegrali i dwa razy zremisowali.

W poprzednim sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie w lidze i w obu pojedynkach lepsza była Korona. Najpierw wygrała na wyjeździe 2:0 (gole Bartosza Śpiączki i Dawida Błanika, a następnie u siebie 2:1 (Jewgienij Szykawaka i Kacper Kostorz dla Korony i Leonardo Rocha dla Radomiaka).