Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Połańca z medalami za niesienie pomocy z narażeniem życia. W wydarzeniu wziął udział minister Mariusz Kamiński. Zdjęcia

Elżbieta Zemsta
Elżbieta Zemsta
Nagrodzeni medalami połanieccy policjanci - młodszy aspirant Marcin Grabka oraz starszy sierżant Karol Kochanowski (na zdjęciu w środku) - w towarzystwie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego (na zdjęciu z prawej) oraz  Komendanta Głównego Policji generała inspektora Jarosława Szymczyka (na zdjęciu z lewej).
Nagrodzeni medalami połanieccy policjanci - młodszy aspirant Marcin Grabka oraz starszy sierżant Karol Kochanowski (na zdjęciu w środku) - w towarzystwie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego (na zdjęciu z prawej) oraz Komendanta Głównego Policji generała inspektora Jarosława Szymczyka (na zdjęciu z lewej). Policja
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył Medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja funkcjonariuszom z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych. Wśród nagrodzonych byli policjanci z Połańca w powiecie staszowskim, którzy przed dwoma laty - z narażeniem życia - ratowali mieszkańców płonącego domu.

Medale za pomoc z narażeniem życia dla policjantów z Połańca
W uroczystości wzięli udział także wiceministrowie Błażej Poboży oraz Bartosz Grodecki, a także Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i dyrektor generalny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Dariusz Nowak.

Wśród wyróżnionych znaleźli się policjanci- z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie - młodszy aspirant Marcin Grabka oraz starszy sierżant Karol Kochanowski, którzy na co dzień służą w Komisariacie Policji w Połańcu.

Przed ponad dwoma laty, w maju 2021 roku patrolując teren miejscowości Ruszcza, zauważyli pożar domu. O zdarzeniu poinformowali dyżurnego jednostki, który na miejsce pożaru wezwał straż pożarną. Narażając własne życie i zdrowie mundurowi weszli do środka płonącego budynku, skąd ewakuowali pięciu lokatorów, a także pomogli wynieść najpotrzebniejsze rzeczy.

Wręczając medale Minister Mariusz Kamiński podkreślił, że policyjna służba często wiąże się z narażaniem własnego życia. Przypomniał, że to w MSWiA powstała obowiązująca już ustawa o świadczeniu pieniężnym przysługującym rodzinom poległych funkcjonariuszy.

Podkomisarz Andrzej Struj zginął od ciosów nożem, po tym jak 10 lutego 2010 r. podczas urlopu, interweniował wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj. Policjant służył w formacji od 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji. Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową.

Medal jest nadawany na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie