Porażka Farta Kielce w tie breaku

Z Warszawy Włodzimierz ŁYŻWA
Atakuje Xavier Kapfer, blokuje Robert Prygiel, który został wybrany MVP wczorajszego meczu. fot. Sławomir Stachura
Fart Kielce przegrał po bardzo dobrym meczu z AZS Politechniką w Warszawie. Cieszy gra i jeden zdobyty punkt

Mówią trenerzy:

Dariusz Daszkiewicz, trener Farta: - Przed meczem jeden punkt wzięlibyśmy w ciemno, a po jego zakończeniu mamy lekki niedosyt. Szkoda czwartego seta, w którym przytrafił na się przestój. Dobrze zaczęliśmy również piątą partię i nic nie wskazywało, że AZS ucieknie nam na kilka punktów.

Radosław Panas, trener AZS Politechnika: - Szło na jak po grudzie. Przychodzi jednak taki dzień, że momentami nic nie wychodzi. Chłopaków jednak muszę pochwalić, bo wyszliśmy z dołka, a porażka siedziałyby nam w głowach, Fart potrafi grać, a to wyprawiali szczególnie w obronie zasługuje na najwyższe uznanie.

Tak relacjonowaliśmy meczu AZS Politechnika Warszawska - Fart Kielce na żywo

AZS Politechnika - Fart 3:1 (25:23, 15:25, 22:25, 25:22, 15:12).

AZS: Salas (0), Prygiel (12), Kubiak (18), Bartman (17), Nowak (7), Kreek (10) - libero Wojtaszek oraz Statsenko (4), Neroj (2), Żaliński (3), Wierzbowski (0).

Fart: Dobrowolski (5), Jungiewicz (11), Kapfer (15), Castard (13), Szczerbaniuk (5), Zniszczoł (8) - libero Lambourne oraz Król (0).

MVP meczu: Robert Prygiel.

- Po poniedziałkowym meczu Wielunia ze Skrą, w którym Pamapol zdobył jeden punkt, fajnie byłoby coś w Warszawie "ugrać" - mówił przed meczem, Dariusz Daszkiewicz, trener naszej drużyny.

Tak też się stało, Fart w tym meczu zasługiwał nawet na wygraną za trzy punkty, gdyby nie przestój w czwartym secie. - Nie bądźmy pazerni, jeden punkt też bardzo cieszy - mówił po meczu Maciej Dobrowolski, kapitan Farta.

W tym czwartym secie, do stanu po 20, trwała zażarta walka. Później duet, Zbigniew Bartman i Michał Kubiak zapewnił wygraną AZS Politechnika.

SZCZERY KAPITAN

Najlepszym zawodnikiem meczu został wygrany Robert Prygiel, kapitan AZS, który szczególnie w piątym secie dał się najbardziej we znaki naszej drużynie. Przy stanie po 4 poszedł na zagrywkę i zrobiło się 8:4. - Trzeba się cieszyć z tych dwóch punktów, bo równie mogliśmy nie mieć żadnego - mówił po spotkaniu kapitan Politechniki.
FORMA ZWYŻKUJE

Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza w stolicy rozegrali bardzo dobry pojedynek, szczególnie w obronie. Grający drugi raz w barwach Farta, amerykański libero, Richard Lambourne, okazał się dużym wzmocnieniem. Forma "Farciarzy" rośnie, co w perspektywie gry o utrzymanie jest nie bez znaczenia.