Porażka Korony Kielce z Piastem 0:1 w Młodej Ekstraklasie (zdjęcia)

Sławomir STACHURA
Piłkarze Korony Kielce w meczu Młodej Ekstraklasy przegrali z Piastem Gliwice 0:1 (0:0). Spotkanie rozpoczęło się z blisko 100-minutowym opóźnieniem, gdyż popsuł się autokar wiozący Piasta do Kielc.

Cezary Ruszkowski, trener Korony:

- Zagraliśmy w sumie dobry mecz, ale niestety zapłaciliśmy za brak skuteczności. Okazji do zdobycia gola było mnóstwo, ale trzeba je wykorzystać. A w dodatku Bukowski oddał chyba strzał życia i straciliśmy nawet punkt za remis. Szkoda.

Korona Kielce - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka: Bukowski 53 min.

Korona: Socha - Chrzanowski, Malarczyk, Kiercz, Kal (38. Jamróz) - Łatka, Jędryka (86. Czarnecki), Strzębski, Bąk (46. Malinowski) - Konon (75. Rabenda), Nowak (46. Gawęcki).

Piast: Budzich - Sedlacek (46. Blaszke), Bukowski, Bodzioch, Sopel - Tymanek (69. Mucha), Chylaszek, Mazgajski, Matuszek (46. Mrożek, 85. Przybylski) - Maciejak (90. Koziołkiewicz), Winiarczyk.

Kartki - żółte: Mizgajski, Mrożek (Piast). Sędziował Jacek Kikolski (Mazowiecki ZPN).

Korona grała, a goście zdobyli trzy punkty - tak najkrócej można skomentować to spotkanie. Przez cały bowiem mecz kielczanie stworzyli sobie wiele okazji, ale żadnej nie umieli wykorzystać.

Piast atakował znacznie rzadziej, ale w 53 minucie dopisało mu szczęście. Na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Karol Bukowski, mocno bita piłka trafiła praktycznie w samo "okienko" i Paweł Socha nie miał większych szans na obronę. Korona miała jeszcze sporo czasu na odrobienie strat i choć pod bramką Piasta często robiło się gorąco, to ani Ernest Konon, ani Bartłomiej Strzębski nie znaleźli sposobu, by pokonać bramkarza gości. W pierwszej połowie mogli zrobić to Krzysztof Kiercz i Marek Nowak, ale również zabrakło skuteczności i trzy punkty pojechały do Gliwic.