Porażka młodej Korony z Górnikiem Zabrze 1:3 (zdjęcia)

/SAW/
W meczu Młodej Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Górnikiem Zabrze na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach 1:3.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Łukasz Cymański 25 min. 0:2 Michał Jonczyk 28, 1:2 Jakub Bąk 60 z karnego, 1:3 Adam Blacha 90.
Korona: Szlakotin - Kotarzewski (46. Cebula), Rogala Świder, Zawłocki - Papka, Michalski, Paprocki (46. Janiec), Bąk - Łuczak, Gawęcki (46. Nowak),

Górnik : Sławik - Kiełtyka, Krakowiak, Steuer, Cymański - Thomik (46. Blacha), Bartusiak, Wolniewicz, Jonczyk (78. Wasil) - Strzalla (64. Bembenek), Marozas (90+1. Piwowarczyk)

Kartki: żółte: Cebula, Janiec (Korona) - Bartusiak, Bembenek, Blacha (Górnik). Sędziował: Robert Hasselbusch (Mazowiecki ZPN). Widzów: 300

Młoda Korona przegrała drugie spotkanie z rzędu, gdyż w poprzedniej kolejce uległa w Nadarzynie Polonii Warszawa 0:3. W sobotnim meczu z Górnikiem kielczanie mieli okazje w pierwszych 20 minutach, potem dostali dwa ciosy w ciągu czterech minut, popełniając proste błędy w obronie. Po przerwie grali lepiej, udało im się strzelić kontaktowego gola, gdy Mateusz Łuczak został sfaulowany w polu karnym, a Jakub Bąk wykorzystał rzut karny, ale tuż przed końcem stracili bramkę po kontrze i losy spotkania były rozstrzygnięte.