Porażką żegnają rok. Polska – Meksyk 0:1

(SAW)
Fragment meczu Polska - Meksyk. Z piłką Piotr Zieliński.
Fragment meczu Polska - Meksyk. Z piłką Piotr Zieliński. Karolina Misztal
W ostatnim w tym roku towarzyskim meczu rozegranym w Gdańsku, Polska przegrała z Meksykiem 0:1.

Polska – Meksyk 0:1 (0:1)
Bramka:
0:1 Raúl Jimenez 13
Polska: Szczęsny - Kędziora, Jędrzejczyk (46. Wszołek), Cionek, Jach, Rybus (83. Kurzawa) - Zieliński, Mączyński, Linetty (62. Wolski), Makuszewski (76. Błaszczykowski) - Świerczok (71. Stępiński).
Meksyk: Corona - Layún, Salcedo (46. Araujo), Ayala (46. Montes), Moreno (63. Vela), Gallardo - dos Santos (74. Govea), Reyes, Guardado, Aquino (46. Lozano) - Jimenez (46. Peralta).
Sędziował: Oliver Drachta (Austria).
Widzów: 32 736.

Polacy zagrali w Gdańsku w osłabionym składzie, gdyż trener Adam Nawałka dał odpocząć kilku czołowym zawodnikom, którzy w tym roku byli mocno eksploatowani zarówno w klubach jak i w reprezentacji. Przeciwko Meksykowi nie zagrali Robert Lewandowski, Kamil Glik, Kamil Grosicki oraz Grzegorz Krychowiak. Nie zagrał też leczący kontuzję Michał Pazdan.

Meksyk, który w piątek zremisował z silną Belgią 3:3, okazał się bardzo wymagającym rywalem dla biało-czerwonych. Atakował z dużym impetem i w 13 minucie objął prowadzenie gdy z pola karnego mocno huknął Raul Jimenez. Podopieczni trenera Nawałki nie mieli szczęścia przy tej akcji (Thiago Cionek wybijając piłkę trafił nią w kolegę i ta spadła pod nogi Gimeneza), ale też w porę jej nie przerwali.

Szybko się jednak otrząsnęli i ruszyli do ataku. W 21 minucie potężnie zakotłowało się w polu karnym Jesusa Corony, ale nie udało się trafić do siatki. Z kolei w 33 minucie po akcji Macieja Makuszewskiego znakomitą okazję miał Piotr Zieliński, ale z 12 metrów uderzył nad bramką.

Przed przerwą Polacy kilka razy przeprowadzili jeszcze składne akcje, ale brakowało wykończenia. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszej połowie to Meksyk był groźniejszy i przede wszystkim skuteczniejszy.

Po zmianie stron Polacy dobrą sytuację stworzyli w 50 minucie, ale Karol Linetty posłał piłkę tuż obok słupka. Kilka minut potem ładnie w pole karne wpadł Maciej Rybus, jego strzał tuż przy słupku obronił jednak butem bramkarz Meksyku.

Później naszej drużynie nie udało się już poważniej zagrozić bramce gości i przegrała ostatni mecz w tym roku. Kolejne sprawdzany przed wyjazdem na mundial do Rosji, dopiero na wiosnę.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)