Problemy rywala Vive Targi Kielce. Mimo to wysoko wygrał

/PK/
Największym problemem drużyny Gorenje Velenje, sobotniego rywala piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów jest wirus. Mimo plagi przeziębień, "Osy" wysoko wygrały środowy mecz ligowy, ostatni sprawdzian przed spotkaniem z kielczanami.

"Wirus wykosił znaczną część zespołu, zawodnicy grają z gorączką i pełnymi nosami" - pisze internetowa strona Gorenje Velenje po środowym meczu z RK Krško, który "Osy" wygrały w Velenje 36:21. Z powodu choroby oszczędzany był bramkostrzelny prawy rozgrywający, słoweński kadrowicz Jure Dolenec, nie zagrali podstawowy środkowy rozgrywający, również reprezentant Słowenii Marko Bezjak, lewoskrzydłowy Janez Gams i jego zmiennik Niko Medved, nie mógł zagrać również kołowy reprezentacji Słowenii Matej Gaber, mający podkręconą kostkę. Medved jest już prawie zdrowy i powinien zagrać w spotkaniu z Vive Targi Kielce (sobota, godz. 16.30 w Velenje, transmisja - Polsat Sport Extra).

W tej sytuacji trener Branko Tamse w meczu z Krškiem musiał szeroko skorzystać z młodzieży, ale jak podkreśla strona klubu, nie jest to żaden problem, bo ci zawodnicy byli zaznajamiani z systemami gry zespołu, gdy kadrowicze byli na mistrzostwach świata.

Młodzież w środowym meczu spisała się bardzo dobrze - najlepszym strzelcem Gorenje w tym spotkaniu (8 bramek) był 22-letni środkowy rozgrywający Darko Cingesar, szansę na lewym skrzydle dostał 18-letni Tine Marušič, na kole grał 19-letni Jaka Poznič, przez kilka minut grą kierował 18-letni playmaker Rok Ovniček, a w bramce pojawił się 20-letni Nejc Brglez.

Gospodarze wygrali bez żadnych problemów, ostatni remis to 7:7, potem zaczęli trafiać Cingesar (pięć bramek do przerwy) i Lukas Dobelsek (cztery gole w pierwszej połowie). "15-bramkowa wygrana była zastrzykiem dla morale zespołu i wzmocniła poczucie własnej wartości naszych zawodników przed meczem z Polakami" - pisze klubowy portal Gorenje Velenje.

RK Gorenje Velenje - RK Krško 36:21 (17:9)
Gorenje: Gajić, Taletovič, Brglez - Melić 6, Pucelj 2, Dolenec, Cingesar 8, Marušič 1, Cehte 2, Miklavčič 1, Poznič 2, Golčar 4, Dobelšek 5, Bajram 1, Ovniček, Dujmovič 2.