Przebudzenie Neptuna. Relacje z meczów IV ligi (wideo, zdjęcia)

Mirosław ROLAK, Kamil MARKIEWICZ, Robert KACZMAREK
Fragment meczu Spatakus Daleszyce - Orlęta Kielce. Na zdjęciu od lewej: Łukasz Bąk (Orlęta), Michał Otawski (Spartakus), Maciej Bieniek (Orlęta). Fot. Kamil Markiewicz
Efektowne zwycięstwo odniosła konecka młodzież w meczu z Granatem Skarżysko. Czwarty mecz z rzędu przegrał dobrze spisujący się na początku sezonu beniaminek z Łagowa.

Paweł Rybus, trener Alitu

- Zainkasowaliśmy trzy punkty to jest najważniejsze. Mecz był trudny, rywal grał uważnie w obronie i trudno było wypracować sytuacje strzeleckie. Trochę dopisało nam szczęście.

Nadal bez punktu pozostaje Sparta Dwikozy, która wczoraj wysoko przegrała z Heko Czermno. Niepokonane natomiast pozostają rezerwy KSZO Ostrowiec. Ekipa trenera Rafała Wójcika rozegrała wprawdzie nie najlepszy mecz przeciwko Piaksowiance, ale zainkasowała komplet punktów.

Neptun Końskie - Granat Skarżysko 4:0 (2:0). Brzoza 15, Kuzia 18, Sroka 54, 75.
Neptun: Sochaczewski - Żebrowski, Majewski, Lachowski, Skoczylas - Kuzia, Buras (84 Wojna), Chiberski, Brzoza (85 Jurek) - Foderowicz (70 Wrona), Sroka (85 Maćkowski).
Granat: Chadała - Jastrząb, Drożdżał, Brzozowski, Kołodziejczyk - Dudek (46 Sobański), K. Mróz (82 Fabiański), Orzechowski (59. Koryciński), Białek - Kocia, Szyszka.
Pojedynek dwóch spadkowiczów z trzeciej ligi rozpoczął się od mocnego uderzenia Neptuna. Granat nie zdążył jeszcze wejść dobrze w to spotkanie, a już przegrywał 0:2 po celnym strzale głową Piotra Brzozy oraz kąśliwym uderzeniu Mateusza Kuzi zza linii pola karnego. Podopieczni trenera Arkadiusza Jarząba, który raptem od dwóch tygodni prowadzi konecczan, kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali przyjezdnym rozwinąć skrzydeł. Na początku drugiej połowy Neptun podwyższył wynik na 3:0, a w roli głównej wystąpił tym razem Jan Sroka. Ten sam zawodnik zmusił do kapitulacji Kamila Chadałę na kwadrans przed końcem pojedynku. Po kilkudziesięciometrowym rajdzie znalazł się sam na sam ze skarżyskim golkiperem i pokonał go po raz drugi w tej odsłonie.

Spartakus Daleszyce - Orlęta Kielce 1:3 (0:1), D. Banasik 79 - Bętkowski 37, 78, Laskowski 48.
Spartakus: Kołomański - Ryba, Mochocki, Mateusz Rubak, Salwa - Michał Rubak (70 D. Banasik), Pierzak (56 Pająk), Otawski, Skrzypek (75 Leszczyński) - W. Banasik (56 Jeziorski), Ostrowski.
Orlęta: Palka - Dziubel, Relidzyński, Kundera, Niebudek (74 Wojtasiński) - Bieniek, Zacharski, Bąk, Bakalarz - Bętkowski (78 Roter), Laskowski (78 Urbanek).

Łysica Bodzentyn - ŁKS Georyt Łagów 3:2 (1:2), Kula 35, Skwarliński 78, Hajdenrajch 89 - Kamiński 20 z karnego, Gardynik 45.
Łysica: Ścisłowicz - Tchurz, Kula, Łapot, Maniara, Francuz, Kotwica (78. Kucała), Bracik, Boguszewski, Słoń (78. Hajdenrajch), Michta (46. Skwarliński).
Łagów: Styczyński - Mazur, Kowalski, Arczewski, Sadłowski, Wasik (80. Stępień), Czaja, Kamiński, Dziarmaga (75. Pustuła), Gardynik, Murzec (65. Brudek).
Gospodarze postarali się o niespodziankę, zapewniając sobie wygraną w końcówce meczu. Zwycięstwo Łysicy mogło być bardziej okazałe, ale Hajdenrajch nie wykorzystał rzutu karnego.

Alit Ożarów - MKS Stąporków 1:0 (1:0), samobójcza (Goraj) 35.
Alit: B. Smolak - Soja, Gierczak, Stefański, Drdzeń, Dryka, M. Buglewski (78. R. Buglewski), Głuch, Kościelny, Pękalski, Mianowany (61. Wojtal).
Stąporków: Gwizd - Pawłowski, Goraj, Sinkiewicz, Iwanek, Staniec, Ciekalski, K. Rzeszowski, Kukuła, Jedynak (80. Janus), Borycki (70. Plewniak).
Mecz w Ożarowie był bardzo przeciętnym widowiskiem. Graczom obydwu drużyn nie można odmówić ambicji, ale czasem same chęci nie wystarczą. Jedyna bramka padła po nieporozumieniu w szeregach defensywny gości.

Sparta Dwikozy - Heko Czermno 1:5 (0:2), Hołody 67 - Starościak 5, 73. Adamczyk 9, Balcerek 70, Ruś 81.
Sparta: Boduła - Jabłoński (78 Maziarz), Bidas, Gajda, Giedzion - Krasoń (82 Rybus), Knobelsdorf, Pierzchała (58 Rosiński), Hołody, Lebida - Boleń (74 Chmielewski).
Heko: Herda - Bartkowiak, Foks, Morawski, Majchrzak, Marcioch (87. Klimczyk), Gałązka (87. Werner), Balcerek, Adamczyk, Lech (60. Ruś), Starościak.
Trener gospodarzy miał spory problem kadrowy - z powodu żółtych kartek nie mogli wystąpić Ryszard Gaweł oraz Łukasz Niziołek, a ponadto zabrakło Piotra Stępnia i Marcina Ceny. Sparta rozpoczęła spotkanie z 9 młodzieżowcami w podstawowej jedenastce, a w bramce zadebiutował 16-letni Paweł Boduła. Mecz od początku przebiegał pod dyktando Heko. Już po pierwszych 10 minutach goście zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry. W następnych minutach przyjezdni mieli sporo sytuacji ale nie potrafili zakończyć akcji dokładnym strzałem. Przed przerwą przebudzili się miejscowi oddając dwa groźne strzały na bramkę Łukasza Herdy, które jednak nie przyniosły skutku. Po przerwie ponownie zaatakowali zawodnicy z Czermna, zdobywając trzecią bramkę. W 67 minucie po strzale Kamila Krasonia piłka odbiła się od poprzeczki, a po dobitce strzałem głową Michał Hołody zdobył bramkę dla Sparty. W końcówce meczu Heko swoją dobrą grę udokumentowało kolejnymi trafieniami zdobywając ostatecznie 5 bramek w Dwikozach.

KSZO II Polvat Ostrowiec - Piaskowianka Piaski 1:0 (1:0), Grębowski 40.
KSZO II: Cira - Basta, Nowik (54. Michalski), Skórnicki, Nogaj - Kapsa (21. Dziadowicz), Brytan, Dybiec, Persona - Żelazowski, Grębowski (65. Florys).

Pogoń Staszów - Wisła Sandomierz 1:1 (1:1), Sadłocha 29 - Kodyra 25.
Pogoń: Wójcicki - Krakowiak, Lesiak, Merchut, Starba, Mikoda, Franus, Sadłocha (75. Malec), Rzepa, Matyja, Strzałka.
Wisła: Kuśmierz - Rzeszutek, Cielebąk, Bryła, Z. Warzocha, Ziółek, Kodyra, Kotwa, Kapsa, Michalski (60. Siudak), Stępień (72. Ogrodnik).

Partyzant Radoszyce - Sparta Kazimierza Wielka 1:3 (0:2), Stolarczyk 87 - Banaszek 26, Gorgoń 45, Mirek 85 z karnego.
Partyzant: Klimaszewski - Przygodzki, Maruszewski, Michalski, Łuszczyński - Kos, Szymanek, Kluska, Bujakowski (46. Zagdan, 65. Dymek) - Stolarczyk, Komisarski.
Sparta KW: S. Jeziorek - Adamczyk, Głąbicki (46. Krupa), Radziszewski, A. Idziak, Mach, Sobura, Gorgoń (56. Trzepatowski), Puchała, Banaszek (65. Malara), Mirek (74. S. Idziak).
Goście zdecydowanie przeważali. Już w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki (Gorgoń popisał się celnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego), a po przerwie kontrolowali przebieg meczu.
Najlepsi strzelcy: 8 - Starościak (HEKO),7 - Jedynak (Stąporków), 6 - Brytan (KSZO II), Banaszek (Sparta KW), 4 - Michalski (Wisła).