Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni gminy Słupia na półmetku kadencji. Oceniamy ich dokonania. Kto najlepszy?

Marzena Kądziela
Trwa akcja Echa Dnia - „Mała Ojczyzna, duża sprawa”. Wspólnie z Państwem oceniamy pracę radnych kolejnych gmin. Czas na radnych gminy Słupia. W piątek, 25 listopada rozpoczęliśmy głosowanie. Zakończy się ono w poniedziałek, 5 grudnia o godzinie 24. Zwyciężą radni, którzy zdobędą największą liczbę głosów.

Przejdź do: OCENY RADNYCH GMINY SŁUPIA I ZAGŁOSUJ

Tylko dwóch dawnych radnych

W obecnej Radzie Gminy tylko Stanisław Gwóźdź i Józef Skrobisz to doświadczeni radni. Pozostała trzynastka zasiada w samorządzie po raz pierwszy. Większość składu to samorządowcy , którzy w wyborach w 2014 roku kandydowali z Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Wielgopolana. Robert Wielgopolan został wójtem zastępując dotychczasowego szefa gminy Witolda Wójcika mając za sobą aż ośmioro radnych. Nic więc dziwnego, że jego pomysły i wnioski zyskują samorządową przychylność.

Drugą siłą w gminie Słupia jest Polskie Stronnictwo Ludowe mające w Radzie Gminy sześcioro swych przedstawicieli. Samorząd zdominowali mężczyźni. W jego składzie są tylko dwie panie, ale za to jednej z nich, Krystynie Kuder, powierzono funkcję przewodniczącej Rady Gminy.

Priorytetem są w gminie drogi

Radni ze Słupi już na początku obecnej kadencji doszli do wniosku, że najważniejszym zadaniem będą dla nich modernizacje i budowy dróg, wszak wiele z nich nie tylko było pełne dziur i wyrw, ale nawet nie miało nawierzchni asfaltowej. Z udziałem unijnych i powiatowych funduszy, dzięki dobrej współpracy radnych, udało się wybudować osiem kilometrów dróg gminnych i pięć kilometrów dróg powiatowych. W niektórych miejscowościach, po raz pierwszy w historii pojawił się asfalt. Pod względem jakości dróg zmieniła się też sama stolica gminy - Słupia. Obecnie główny trakt przebiegający przez miejscowość jest szeroki, wygodny, bezpieczny.

Dla seniorów i ochrony środowiska

Radni nie zapominają o swoich seniorach i osobach niezamożnych. W Pilczycy starą świetlicę zamienili na komfortowy Dzienny Dom “Senior - Wigor”, w którym ludzie starsi i samotni mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach oraz zabiegach rehabilitacyjnych. Mniej zamożni mogą korzystać z programu Opercyjnego Pomoc Żywnościowa. Skorzystało z niego w ostatnim roku ponad 900 osób. Samorządowcy postawili też na ochronę środowiska montując na ponad 30 obiektach panele fotowoltaiczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie