Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni Sandomierza nie zgodzili się na zwolnienie z pracy swojego kolegi z Rady Miejskiej Marcina Świerkuli, szefa agencji rolnej w Opatowie

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Radny Marcin  Świerkula po głosowaniu podziękował radnym  za wynik. - Dziękuję radnym, że nie podjęli uchwały o wyrażeniu zgody na  moje zwolnienie z pracy – powiedział radny Świerkula.
Radny Marcin Świerkula po głosowaniu podziękował radnym za wynik. - Dziękuję radnym, że nie podjęli uchwały o wyrażeniu zgody na moje zwolnienie z pracy – powiedział radny Świerkula. Klaudia Tajs
Radni Sandomierza większością głosów nie wyrazili zgody na zwolnienie z pracy swojego kolegi z Rady Marcina Świerkuli, który w ostatnich latach pełnił funkcję kierownika powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie. Radny jest działaczem lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Radni Sandomierza nie zgodzili się na zwolnienie z pracy swojego kolegi z Rady

Wniosek do Rady Miejskiej w Sandomierzu o podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Marcinem Świerkulą, kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie skierował 7 lutego nowy dyrektor oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Piotr Żołądek. Ma to związek z wymianą kadr po zmianie rządu.

W treści pisma napisano że: „u podstaw zamierzonego rozwiązania stosunku pracy nie leżą zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu”.

Podczas głosowania przeciwko rozwiązaniu z radnym umowy o pracę było 14 radnych. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Oglądaj sesję Rady Miejskiej w Sandomierzu online:
https://transmisjaobrad.info/videos/15073/lxxii-sesja-rady-miasta-sandomierza

Radny Marcin Świerkula po głosowaniu podziękował radnym za wynik. - Dziękuję radnym, że nie podjęli uchwały o wyrażeniu zgody na moje zwolnienie z pracy – powiedział radny Świerkula. - Mam nadzieję, że dyrektor pokieruje się opinią naszej rady i przeniesie mnie na stanowisko merytoryczne w Agencji - dodał.

Zobaczcie galerię zdjęć z sesji w Sandomierzu

-Chcę dalej pracować w Agencji i liczę się z tym, że nie będę pełnił funkcji kierowniczej. Doświadczenie, które nabyłem pozwala pracować mi na stanowisku merytorycznym, i mam nadzieję, że pan dyrektor weźmie to pod uwagę i pozwoli mi pracować dalej i nie rozwiążę umowy o pracę, tak jak było w piśmie - mówił Świerkula.

Marcin Świerkula w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracuje od 2021 roku. Początkowo pracował w biurze powiatowym w Sandomierzu, w biurze wsparcia inwestycji. Następnie został powołany na stanowisko zastępcy a potem kierownika w biurze powiatowym w Opatowie.

Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył także podyplomowe studia menadżerskie oraz z zarządzania infrastrukturą wiejską i modernizacja rolnictwa.

Kilka dni wcześniej podobną uchwałę podejmowali radni powiatowi w Sandomierzu, którzy głosowali na uchwałą w sprawie zwolnienia z pracy radnego Waldemara Maruszczaka, kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu.

Jednak w tym przypadku radni większością głosów wyrazili zgodę na zwolnienie radnego z pracy.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie