Remis i wygrana KSZO 1929 (zdjęcia, video)

Rafał SOBOŃ
Piłkarze KSZO 1929 wysoko postawili poprzeczkę rywalowi i zremisowali w Stalowej Woli z drugoligowcem 1:1. Przy piłce Arkadiusz Czerwiński Rafał Soboń
Dwa spotkania kontrolne rozegrali w sobotę piłkarze KSZO 1929.

Najpierw zmierzyli się w Stalowej Woli z drugoligową Stalą. Już w piątej minucie gry dośrodkowanie z prawej strony z bliska skierował do bramki Rafał Turczyn, jednak ostrowczanie bardzo szybko zrewanżowali się gospodarzom. Zaledwie dwie minuty później w polu karnym faulowany był Karol Gruszka, a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Kamil Cholewiński. Do końca spotkania optyczną przewagę mieli piłkarze Stali, jednak mądrze grająca defensywa ostrowczan nie dała się zaskoczyć. W bramce KSZO 1929 udanie spisał się zarówno wracający do gry po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Tomasz Bąbel, jak i broniący w drugiej połowie Cezary Duda.

Po powrocie do Ostrowca podopieczni trenera Rafała Lasockiego zmierzyli się z występującą w A klasie Stalą Kunów. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się dwaj gracze KSZO 1929: Bartosz Niedbała oraz Konrad Skwarliński, a na cztery minuty przed końcem spotkania gola dla Stali zdobył Sebastian Kostrzewa.

Stal Stalowa Wola - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:1)
Bramki: Rafał Turczyn 5 - Kamil Cholewiński 7 (karny)
Stal: Dydo - Sikorski, Żmuda, Jasiński, Demusiak, Popielarz, Łanucha, Horajecki, Turczyn, Kantor, Widz oraz Wołoszyn, Komada, Białek, Fabianowski, Kachniarz
KSZO 1929: Bąbel - Skrobisz, Gruszka, Lasocki, Cieślik, Czerwiński, Dryka, Żak, Cholewiński, Dziadowicz, Kosowski oraz Duda, Florys, Czaja, Dylewski, Skwarliński, Kijanka, Krzemiński

KSZO 1929 Ostrowiec - Stal Kunów 2:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Niedbała 24, Konrad Skwarliński 42 - Sebastian Kostrzewa 86
KSZO 1929: Jabłoński - Sarna, Dylewski, Cebula, Szafirowski, Zając, Fulara, Krzemiński, Niedbała, Gajewski, Skwarliński oraz Czaja, Florys, Kijanka
Stal: Kania - Frańczak, Rutkowski, Cielebąk, Kowalski, Kaczor, Kroczak, Kwapisz, Harażny, Pardak, Koterbski oraz Ł. Ronduda, K. Ronduda, Kasprzyk, Witek, Wąsik, Kostrzewa