Remis Juventy Starachowice w Centralnej Lidze Juniorów

Redakcja
Juventa Starachowice zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna w pierwszej kolejce Centralnej Ligi Juniorów.

Górnik Łęczna - Juventa Starachowice 2:2 (1:2), Śmiech 15 min. Dobrowolski 65 z karnego - Seweryn 25, Sieroń 35

Juventa: Łabęcki - Sieroń, Jagiełło, Legut, Kozera - Garbala (35. Majzner, 75.Kopeć), P. Bies, Niewczas, Seweryn (60. Kiełek, 85. Sadowski), Ciepielewski - Garbarczyk.

Trener Juventy Zdzisław Spadło był niezadowolony głownie z tego, że mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią. - To nieporozumienie. Trzech moich czołowych zawodników okupiło to kontuzjami i nie wiem, czy będę miał skład na następne mecze - mówił trener Juventy.

Starachowiczanie w pierwszej połowie mieli zdecydowaną przewagę i prowadzili, ale od 43 minuty mieli utrudnione zadanie, gdyż za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Kamil Niewczas. W 47 minucie goście mieli okazję na podwyższenie rezultatu, ale Piotr Bies nie wykorzystał rzutu karnego. Jedenastkę w 65 minucie wykorzystali za to gospodarze i mecz zakończył się remisem.

- Nie jestem z tego wyniku zadowolony, bo mogliśmy zwyciężyć. Szkoda, że Kamil Niewczas musiał opuścić boisko za dwie żółte kartki. Jedną z nich zobaczył niesłusznie - ocenił trener Spadło.

W innych meczach: Wisła Kraków - Sandecja Nowy 4:3, Stal Rzeszów - Widok Lublin 3:3, Stal Mielec - Wisła Puławy 0:1, MKS KSZO Junior Ostrowiec - Stal Stalowa Wola 1:3, Korona Kielce - Cracovia Kraków 4:5.