Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:0 Kamerun w Ostrowcu Świętokrzyskim

pzps.pl
Komplet publiczności w Ostrowcu Świętokrzyskim oglądał mecz sparingowy Polski i Kamerunu. Obie reprezentacje przygotowują się d wrześniowych mistrzostw świata.

Polska – Kamerun 3:0 (31:29, 25:17, 25:16)
Polska: Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek (libero) oraz Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek.

Trener: Vital Heynen

Bardzo długo nasza drużyna wchodziła w pierwszego seta. Kamerun rozpoczął w najsilniejszym zestawieniu i z ogromną wolą rewanżu za wczorajszą przegraną 1:3.Ambicja rywali nieco zaskoczyła ekipę Vitala Heynena, który zdecydował, że w składzie pojawili się zawodnicy wczoraj nieobecni – Dawid Konarski i Artur Szalpuk. Biało-czerwoni rozpoczęli skuteczny pościg na finiszu seta (20:20) i od tego momentu zaczęła się… męska gra, a że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą, więc nasi ku wielkiej satysfakcji kibiców zwyciężyli do 29.

Początek drugiej partii ustawiła zagrywka Mateusza Bieńka i czujność naszego bloku. W rezultacie Polacy wyszli na prowadzenie 11:5 i konsekwentnie powiększali przewagę grając bardzo równo i regularnie. Równie regularny w polu zagrywki był Bieniek, może już je tak seriami, ale zawsze przyjmujący Kamerunu mieli strach w oczach, kiedy serwował nasz środkowy. Do tego poziomu dostosowali się i pozostali koledzy Bieńka, w rezultacie zwyciężyli do 17.

W trzeciej partii za przyjęcie odpowiadali Michał Kubiak i Bartosz Kwolek, a na rozegraniu stawił się Fabian Drzyzga, natomiast atak przejął Bartosz Kurek. Te zmiany ni zmieniły obrazu gry. Polska drużyna prowadziła wyraźnie i dominowała absolutnie. Trener gości też rotował składem, ale w wypadku Kamerunu to nie dawało pozytywnych skutków. Efekt kolejny wygrany set przez Polaków, do 16.

Ostatnie fragmenty meczu, kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim oglądali na stojąco. Biało-czerwoni pokazali kilkanaście bardzo ciekawych akcji i widać, że forma rośnie przed mistrzostwami świata.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!