MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Robert Janus, nowy burmistrz Wąchocka bez tajemnic. Tenis stołowy to jego pasja! Uwielbia też... znaczki pocztowe

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Robert Janusz jest dyrektorem Departamentu IT w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Więcej jego prywatnych i służbowych zdjęć na kolejnych slajdach.
Robert Janusz jest dyrektorem Departamentu IT w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Więcej jego prywatnych i służbowych zdjęć na kolejnych slajdach.
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Robert Janus, nowy burmistrz Wąchocka.

Robert Janus, nowy burmistrz Wąchocka bez tajemnic

Robert Janus startował w wyborach samorządowych 2024 na burmistrza Wąchocka. Wystartował z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Wąchock. Obecnie jest dyrektorem Departamentu IT w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Wygrał w drugiej turze wyborów uzyskując 1 625 głosów, 54,70 %, pokonał Sebastiana Staniszewskiego, który dostał 1 346 głosów, 45,30 %.

Robert Janus prywatnie

Robert Janus ma 50 lat, jest rodowitym wąchocczaninem. Ukończył studia na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach na Wydziale Mechatroniki z tytułem magistra inżyniera. Jest także absolwentem studiów podyplomowych: Doctor of Business Administration (DBA) - cyberbezpieczeństwo, Executive Master of Business Administration (MBA) - zarządzanie w IT, administracja, organizacja i zarządzanie oświatą, zarządzanie w ochronie zdrowia.

Kandydat ma żonę Ilonę i dwoje dzieci. Jego nietuzinkowe hobby to filatelistyka i numizmatyka, a pasję do tych zainteresowań zaszczepił w nim ojciec. Jeździ hyundaiem I30 CW.

Zobaczcie zdjęcia nowego burmistrza Wąchocka, Roberta Janusa

Robert Janus działalność

Robert Janus rozpoczął pracę zawodową w 1999 roku w oddziale banku ING jako inżynier IT (inżynier techniki informatycznej). Następnie od 2006 roku do 2019 pracował jako starszy informatyk w Urzędzie Gminy w Mircu. Potem przez rok zajmował stanowisko głównego specjalisty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Od stycznia 2020 roku zajmuje stanowisko Dyrektor Departamentu IT w Urzędzie Marszałkowskim.

Robert Janus jest także radnym Rady Miejskiej w Wąchocku od 18 lat. W 2016 został powołany na stanowisko prezesa Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Kielcach. W tym samym roku został też przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Od 2020 roku jest prezesem Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach. Rok później powołano go na stanowisko prezesa Klubu Sportowego CAMPEONES Wąchock.

Robert Janus, nowy burmistrz Wąchocka w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

Punkty programu wyborczego kandydata w "pigułce":

  • poprawa infrastruktury drogowej oraz estetyki terenów gminnych,
  • zwiększenie ofert zdrowotnej dla mieszkańców, lepsza polityka senioralna,
  • zwiększenie oferty spotkań integracyjnych,
  • modernizacja infrastruktury sportowej i poszerzenie oferty dla mieszkańców,
  • zwiększenie oferty oświatowej (żłobki, odpowiednio dostosowany czas pracy przedszkoli),
  • efektywne wykorzystanie środków z RPO WŚ, KPO, programów rządowych dla rozwoju gminy.

Jak podkreśla są to tylko niektóre problemy zgłaszane przez mieszkańców. Chciałby realizować je w miarę pojawiających się środków finansowych.

Dlaczego kandyduje? - Jestem wieloletnim samorządowcem i dobrze znam problemy z jakimi borykają się mieszkańcy naszej gminy. Przez ostatnie lata często rozmawiałem z mieszkańcami o ich problemach w trakcie organizowanych festynów, pikników i imprez sportowych. Chcę mieć realny wpływ na rozwój Gminy Wąchock oraz na poprawę warunków życia naszych mieszkańców - mówi Robert Janus, kandydat na burmistrza Wąchocka w nadchodzących kwietniowych wyborach.

Zobaczcie zdjęcia nowego burmistrza Wąchocka, Roberta Janusa

Prezentacja wszystkich kandydujących na burmistrza Wąchocka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie