Rozegrali dwie kolejki. Wierna grała w kratkę, zwycięstwa Unii, punkt Naprzodu

Kamil Markiewicz
Obrońca Zbigniew Krupa zdobył bramkę dla Unii Sędziszów w niedzielnym spotkaniu z GKS Rudki, wygranym przez Unię 2:0. Kamil Markiewicz
Niedzielna kolejka była udana dla Wiernej Małogoszcz i Unii Sędziszów. Małogoski zespół wygrał u siebie z TS 1946 Nidą Pińczów 1:0, po trafieniu Michała Smolarczyka. - Nie był to łatwy mecz. Po przyjściu do Nidy nowego trenera Cezarego Ruszkowskiego zaczęła ona grać znacznie lepiej - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Sędziszowska ekipa wygrała na wyjeździe z GKS Rudki 2:0. Gole dla naszej drużyny strzelili Zbigniew Krupa i Tomasz Nartowski.- Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach ze względu na silny wiatr. W pierwszej połowie udało nam się wyjść na prowadzenie. Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Po kontrataku podwyższyliśmy prowadzenie. Przy lepszej skuteczności mogliśmy się pokusić o wyższe zwycięstwo - powiedział Andrzej Fendrych, trener Unii.

Porażki doznał Naprzód Jędrzejów, który uległ w Staszowie Olimpii-Pogoń 0:3. - W pierwszej połowie przeciwstawiliśmy się gospodarzom. Niestety po przerwie zagraliśmy słabo, co wykorzystali piłkarze ze Staszowa. Ruszyliśmy do ataku, zapominając zupełnie o obronie, co kosztowało nas utratę trzech goli. Gdyby nie dobra postawa naszego bramkarza Damiana Pałaszewskiego wynik mógł być znacznie wyższy - mówił Cezary Osiński, grający trener Naprzodu.

Unia gra coraz lepiej

Końcówka rundy jesiennej jest udana w wykonaniu piłkarzy Unii. W środę odnieśli oni kolejne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe pińczowską Nidę 1:0, po golu Tomasza Nartowskiego. Bezbramkowy remis na własnym boisku z Neptunem Końskie zanotował Naprzód. Natomiast niespodziewanej porażki doznała Wierna, która uległa w Radoszycach Partyzantowi 0:2.

W weekend ostatnie spotkania

Przed naszymi drużynami ostatnia kolejka rundy jesiennej. W sobotę, Naprzód zmierzy się na wyjeździe z ŁKS Georyt Łagów. - Mam nadzieję, że wrócimy do swojej dobrej gry. Będziemy walczyć o pełną pulę - zapowiada Cezary Osiński.

W niedzielę, Wierna podejmować będzie Nidziankę Bieliny, a Unia zagra u siebie z Partyzantem. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 12.

- Chcielibyśmy, jak najlepiej zakończyć rundę. Spotkają się dwa najskuteczniejsze zespoły ligi, więc mecz powinien obfitować w bramki - powiedział Mariusz Lniany.

- Mamy atut własnego boiska. Chcielibyśmy wygrać z Partyzantem i udanie zakończyć rundę jesienną. Zdobycie punktów w tym pojedynku jest bardzo ważne, ponieważ w tabeli jest duży ścisk - mówił Andrzej Fendrych.

W środę ŁKS Georyt uległ na wyjeździe Lubrzance Kajetanów 0:3, a Nidzianka pokonała u siebie Zdrój Busko-Zdrój 3:2.