Ruch Chorzów - Korona Kielce 1:1. Miłosz Trojak uratował remis w doliczonym czasie gry. Zobacz zdjęcia i zapis relacji live

Damian Wiśniewski
od 16 lat
W niedzielę 26 listopada Korona Kielce zremisowała 1:1 z Ruchem Chorzów na wyjeździe w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Punkt dla żółto-czerwonych w samej końcówce uratował Miłosz Trojak. Zobacz zdjęcia z meczu.

Korona Kielce zremisowała z Ruchem Chorzów w PKO BP Ekstraklasie

Ruch Chorzów - Korona Kielce 1:1 (0:0)
Bramka:
Daniel Szczepan 49 - Miłosz Trojak 90+3
Ruch: Kamiński - Szur, Michalski, Sadlok, Bartolewski - Moneta (67. Foszmańczyk), Swędrowski, Sikora (78. Podstawski), Skwierczyński (46. Długosz) - Szczepan (88. Feliks), Kozak.
Korona: Dziekoński - Zator, Malarczyk, Trojak, Godinho - Hofmeister - Deaconu (84. Strzeboński), Remacle (62. Podgórski), Nono (70. Takac), Błanik (62. Konsantyn) - Dalmau (62. Szykawka).
Żółte kartki: Sadlok - Błanik, Hofmeister.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Korona Kielce podeszła do tego spotkania po siedmiu kolejnych ligowych meczach bez porażki, choć tylko w dwóch z nich wygrywała. Przed niedzielą miała także trzy punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Puszczą Niepołomice, ale wobec jej wygranej z Górnikiem Zabrze chwilę przed rozpoczęciem meczu z Ruchem (2:1), pojawiła się dodatkowa motywacja, gdyż beniaminek zrównał się z nią punktami.

Zobacz zdjęcia z meczu:

W pierwszej połowie meczu to właśnie klub z Kielc miał znaczną przewagę. W pierwszych trzech kwadransach gry podopieczni trenera Kamila Kuzery dużo dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali 15 strzałów - większość z nich była jednak niedokładna i blokowana przez obrońców Ruchu Chorzów. Aktywny starał się być Dawid Błanik, strzały oddawali też Martin Remacle i Adrian Dalmau, ale każdemu z nich brakowało dokładności.

Zespół z Chorzowa starał się atakować przede wszystkim skrzydłami, gdzie aktywni starali się być Łukasz Moneta i Kacper Skwierczyński. Większego zagrożenia pod bramką Xaviera Dziekońskiego jednak nie było.

W drugą część meczu zdecydowanie lepiej weszli piłkarze z Chorzowa, którzy szybko zaczęli stwarzać sobie dobre okazje. Pierwszą z nich, strzał Kacpra Michalskiego, bramkarz Korony jeszcze wybronił, ale potem padła już bramka. Po świetnym prostopadłym podaniu z głębi pola sam na sam z Dziekońskim wyszedł Łukasz Moneta - zawodnik Ruchu najpierw przegrał pojedynek z goalkeeperem, ale piłka wróciła pod jego nogi. Dograł ją do Daniela Szczepana, a ten wpakował ją do bramki.

W kolejnych minutach Korona potrafiła się dłużej utrzymywać przy piłce, ale nie przynosiło jej to wymiernej korzyści. Niewiele wnosiły też zmiany - na boisku pojawili się między innymi Szykawka, Konstantyn i Podgórski, ale długo kielczanom nie udawało się przekuć akcji na zagrożenie pod bramką rywala. W zespole z Chorzowa na boisko wszedł natomiast wychowanek żółto-czerwonych, Wiktor Długosz, który wziął udział w jednej groźnej akcji. Ta skończyła się jednak zablokowanym strzałem Michalskiego.

Remis ekipa ze świętokrzyskiego uratowała dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę głową do Miłosza Trojaka zgrał Szykawka. Kapitan drużyny z Kielc umieścił ją w bramce i niedługo potem arbiter zakończył mecz.

Po tym meczu Korona zajmuje 14. miejsce w tabeli i ma 17 punktów na koncie. Jej zapas nad strefą spadkową stopniał jednak do ledwie jednego punktu. Kolejne spotkanie zagra drugiego grudnia, u siebie z Lechem Poznań. Początek o godzinie 20.

Faule: 16 - 12

90+4'
KONIEC! Korona rzutem na taśmę uratowała jeden punkt.

90+3'
Korona miała jeszcze szansę wyprowadzić skuteczny kontratak, ale Jacek Podgórski nie opanował piłki i ją stracił.

90+3'
GOOOOOL! Miłosz Trojak, jest 1:1! Po dośrodkowaniu prawej strony boiska głową piłkę zgrał Szykawka, ta spadła pod nogi Trojaka, a kapitan Korony wpakował ją do bramki gospodarzy.

90+2'
Kontantyn oddał strzał po dośrodkowaniu Zatora z prawej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny. Z tym poradzili sobie gospodarze.

90+1'
Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

90'
Kozak oddał strzał z rzutu wolnego, skuteczna interwencja Dziekońskiego.

88'
Zmiana w Ruchu, Feliks wchodzi za Szczepana.

86'
Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki Ruchu

84'
Zmiana w Koronie, Strzeboński wchodzi za Deaconu

81'
Kozak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Korony, dobra interwencja Dziekońskiego

80'
Hofmeister faulował Długosza i dostał żółtą kartkę.

78'
Zmiana w Ruchu, Podstawski za Sikorę.

74'
Konstantyn spróbował strzału w z kąta, w kierunku lewego słupka, ale nie trafił w światło bramki Ruchu.

72'
Niedokładny strzał Szykawki z dystansu.

70'
Zmiana w Koronie, Dalibor Takac w miejsce Nono

67'
Zmiana w Ruchu, Tomasz Foszmańczyk wchodzi za Łukasza Monetę.

65'
To powinien być gol dla dla Ruchu! Po podaniu Długosza w świetnej sytuacji znalazł się Michalski, ale obrońcy Korony w ostatniej chwili zostali go zablokowali

62'
Zmiany w Koronie. Schodzą: Dalmau, Błanik i Remacle. Wchodzą: Szykawka, Konstantyn i Podgórski.

58'
Nono oddał strzał z dystansu, piłkę spokojnie złapał Kamiński

53'
Nieudany strzał Szczepana na bramkę Korony. Tym razem piłka daleko ją minęła.

49'
GOOOOOL! 1:0 dla Ruchu, bramkę zdobył Daniel Szczepan. Łukasz Moneta wyszedł sam na sam z Dziekońskim, a ten odbił jego strzał. Piłka spadła znów pod nogi Monety, ten dograł do Szczepana, a on wpakował ją do bramki.

47'
Świetna okazja dla Ruchu, ale strzał Michalskiego broni Dziekoński.

46'
Żółta kartka dla Macieja Sadloka

46'
Zaczynamy drugą połowę. Na boisko w Ruchu Chorzów wchodzi wychowanek Korony, Wiktor Długosz. Zmienia Kacpra Świerczyńskiego

15:50
Statystyki pierwszej połowy:
Strzały (celne): 2 (0) - 15 (3)
Posiadanie piłki: 37% - 63%
Spalone: 1 - 1
Faule: 6 - 3

45+1'
Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy i ta już dobiegła końca. Czas na przerwę.

45'
Kozak oddał strzał sprzed pola karnego na bramkę Korony, ale wyraźnie się pomylił i futoblówka minęła prawy słupek

44'
Błanik i Deaconu w krótkim odstępie czasu próbowali oddać strzał, ale obaj zostali zablokowani.

43'
Swędrowski z łatwością minął Hofmeistera w polu karnym, ale swojego kolegę z drużyny dobrze zaasekurował Zator. Piłkę ostatecznie złapał Dziekoński.

42'
Dalmau oddał strzał sprzed pola karnego, znów łapie jednak piłkę Kamiński.

40'
Ramacle podał w pole karne Ruchu do Błanika, ten oddał strzał, ale piłkę złapał bramkarz rywali.

38'
Zator zaatakował prawą stroną boiska, ale tam świetnie zatrzymał go Bartolewski. Piłka dla Ruchu.

36'
Maciej Sadlok dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Korony, ale tam dobrze interweniował Xavier Dziekoński, który spokojnie złapał piłkę

32'
Dwa rzuty rożne miała w krótkim odstępie czasu Korona, ale za każdym razem obrońcy Ruchu wybijali piłkę z własnego pola karnego.

28'
Nieco brzydszy fragment meczu. Dużo walki w środku pola i niedokładnych zagrań z obu stron.

23'
Żółta kartka dla Dawida Błanika.

21'
Dobry strzał Deaconu z okolic 16 metra, ale dobra interwencja Kamińskiego sprawiła, że piłka minęła bramkę. Rzutu rożnego jednak nie ma...

18'
Dwa strzały w wykonaniu kielczan. Najpierw głową po dośrodkowaniu z lewej strony uderzył Dalmau, ale piłkę spokojnie złapał Kamiński. Po chwili bramkarz Ruchu niedokładnie podał piłkę i ta spadła pod nogi Remacle'a. Jego uderzenie sprzed szesnastki było jednak niedokładne.

17'
Moneta dośrodkował z lewej strony w pole karne Korony, w kierunku Szczepana, ale ten został zablokowany.

15'
Ronald Deaconu oddał strzał z dystansu, ale Krzysztof Kamiński z Ruchu nie musiał interweniować - ponownie piłka poleciała daleko od jego bramki.

14'
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Ruchu strzał starał się oddać Piotr Malarczyk, ale został zablokowany. Po chwili z dystansu sił spróbował Błanik, ale on z kolei przestrzelił

13'
Remacle wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy, dopadł do niej Godinho, ale tego zablokowali obrońcy Ruchu

10'
Deaconu spróbował dośrodkować z prawej strony w pole karne gospodarzy, ale piłka nie znalazła adresata i wyszła na aut bramkowy.

6'
Dawid Błanik oddał strzał z dystansu, ale piłka minęła prawy słupek bramki Ruchu.

3'
Pierwszy stały fragment gry dla gospodarzy - po rzucie rożnym dobrze jednak interweniowała defensywa Korony.

1'
Zaczynamy mecz!

14:58
Piłkarze obu drużyn są już na murawie, za chwilkę zaczynamy spotkanie.

***

Korona Kielce podejdzie do tego spotkania po siedmiu meczach bez porażki w rozgrywkach ligowych i dziewięciu biorąc pod uwagę również Fortuna Puchar Polski. Na ten bilans w ekstraklasie złożyło się pięć remisów kielczan i dwie wygrane. W ostatniej serii gier zremisowali 2:2 w domowym meczu z Jagiellonią Białystok, a mecz został rozegrany w Narodowe Święto Niepodległości, jedenastego listopada. Potem nastąpiła przerwa na mecze reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw Europy.

W tabeli ligowej Korona jest na 14. miejscu i ma na koncie 16 punktów. Nad otwierającą strefę spadkową Puszczą Niepołomice ma tylko trzy oczka zapasu, ale jej przewaga nad Ruchem Chorzów, który jest na 17. lokacie, wynosi już siedem punktów.

- Mamy duży ból głowy na dzień dzisiejszy. Ta rywalizacja zawsze ciągnie zespół do góry i mamy problem ze złożeniem wyjściowej jedenastki. Punktowo jest nieźle, ale nadchodzące 3-4 tygodnie dadzą nam odpowiedź, gdzie chcemy iść - mówił przed spotkaniem trener kieleckiego zespołu, Kamil Kuzera.

W zespole niebieskich niedawno nastąpiła zmiana trenera, a Jarosława Skrobacza na tym stanowisku zastąpił Jan Woś. Pod wodzą nowego szkoleniowca beniaminek tych rozgrywek zagrał dwa mecze : 0:0 z Radomiakiem Radom i 1:2 z Widzewem. Jednym z jego podopiecznych jest natomiast wychowanek Korony, Wiktor Długosz - piłkarz ten trafił do ekipy 14-krotnych mistrzów Polski w ramach wypożyczenia z Rakowa Częstochowa.