Rusza Akademia Piłkarska Synergia Kielce. To innowacyjny projekt Wojciecha Jagodzińskiego. Będą znani trenerzy, lekarze i...kapelan

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Wkrótce zapoczątkuje swoją działalność Akademia Piłkarska Synergia Kielce. Będzie to innowacyjny projekt, którego pomysłodawcą jest Wojciech Jagodziński. Fot. Dorota Kułaga
Wkrótce zapoczątkuje swoją działalność Akademia Piłkarska Synergia Kielce. Będzie to innowacyjny projekt, którego pomysłodawcą jest Wojciech Jagodziński, były piłkarz między innymi Korony Kielce i młodzieżowej reprezentacji Polski, a obecnie trener.

Główne założenia to: holistyczne i zindywidualizowane podejście do zawodników, rozwój nie tylko sportowy, ale również zaangażowanie w proces wychowawczy poprzez różnego rodzaju warsztaty społeczne.

Systematyczne badania i monitoring zdrowia zawodników gwarantowany będzie dzięki sztabowi medycznemu na czele z doktorem Sebastianem Kędzierskim (opieka stomatologa, fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa). Warto zaznaczyć, że czas treningu wydłużony będzie do 120 minut, a zadbają o to trenerzy od gimnastyki (Anna Karyś), od judo, zapasów (Bartek Słowak), od lekkiej atletyki (Filip Przemyski - będzie odpowiadał za takie elementy, jak przyspieszenie, czas reakcji i technika biegu). Kapelanem akademii będzie ksiądz Marcin Boryń z Kielc. -To są niesamowici ludzie, jeśli chodzi o podejście do dzieci, o wiedzę i profesjonalizm. Mamy pomysły na rozwój akademii, plany są bardzo ambitne - powiedział Wojciech Jagodziński.

Szkolenie piłkarskie zagwarantują doświadczeni trenerzy: Cezary Ruszkowski, Artur Jagodziński (taktyka), Rafał Stefański, Janusz Cieślak, Wojciech Jagodziński (technika).

-Ten projekt to są ludzie. Wszystkie osoby zaangażowane to przedsięwzięcie to pasjonaci, stąd nazwa Synergia. Będziemy dbać o prawidłowy rozwój dziecka. Wrócimy do formy ścisłej w nauczaniu użytkowej techniki piłki nożnej. Interesuje nas progres zawodnika. To jest innowacyjny projekt. Sztab ludzi będzie pracował na rozwój zawodników. Zaczniemy od czterech grup: 8-9, 10-11, 12-13, 14-15 lat - dodaje Wojciech Jagodziński.

Baza treningowa akademii to dwa boiska pełnowymiarowe - sztuczne oraz z naturalną murawą, jedno naturalne mniejsze dla młodszych grup. Szczegóły pojawią się niebawem. Zapowiada się wyjątkowy projekt dla wyjątkowych zawodników.

Od 15 lipca do 15 sierpnia będą się odbywać treningi otwarte. Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa poświęcona temu ciekawemu projektowi.

Tokio Flesz

Wideo

Dodaj ogłoszenie