Sebastian Barabasz powalczy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

/dor/
W Międzyzdrojach odbył się Wiosenny Puchar Polski Kadetów w zapasach. Była to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach uczestniczyło 250 zawodników z 63 klubów z całej Polski. Było w tym gronie czterech zapaśników Czarnych Połaniec. Nasz klub w klasyfikacji drużynowej uplasował się na 24 pozycji.

Indywidualnie bardzo dobrze spisał się Sebastian Barabasz, który wywalczył brązowy medal w kategorii do 46 kilogramów i zakwalifikował się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostali zawodnicy Czarnych również pokazali się z dobrej strony. Krzysztof Bąk zajął dziesiąte miejsce w kategorii do 58 kilogramów, Paweł Żak był piętnasty w kategorii do 58 kilogramów, a Kacper Pawlik uplasował się na 22. pozycji w kategorii do 76 kilogramów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu naszych zapaśników, szczególnie Sebastiana Barabasza. Zdobył brązowy medal i zakwalifikował się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - powiedział trener Wiktor Skrobacz.