Sensacja w Celje! Dzięki niej Polacy nadal są liderami grupy kwalifikacji Euro

Z piłką reprezentant Słowenii, były gracz Vive Kielce, Dean Bombac.
Z piłką reprezentant Słowenii, były gracz Vive Kielce, Dean Bombac. Tomasz Hołod/Polska Press
Sensacja w drugim weekendowym meczu grupy 5 kwalifikacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych - Słowenia zremisowała z Holandią 27:27. Dzięki temu prowadzenie w grupie utrzymała Polska.

ZOBACZ>>> Syn byłego zawodnika Vive Kielce powołany do kadry Islandii

ZOBACZ>>> Igor Karacić z Łomża Vive Kielce wyleczył kontuzję i jedzie na mistrzostwa świata!

W sobotę, zgodnie z oczekiwaniami, Polska wygrała w Płocku z Turcją 35:24 (16:12). Do sensacji doszło natomiast w drugim, niedzielnym meczu grupy 5 - Słowenia zremisowała u siebie z Holandią 27:27 (15:13). W rozegranym kilka dni wcześniej meczu, Słoweńcy pokonali na wyjeździe Holendrów 34:23, choć do przerwy przegrywali 14:15.

ZOBACZ>>> Tomasz Gębala przed mundialem: Chcemy pokazać, że stać nas na niespodzianki

W niedzielę długo nie nie wskazywało na sensacyjne zakończenie. Jeszcze w 50 minucie gospodarze prowadzili 25:20. Potem jednak stracili pięć bramek z rzędu. Potem dwóch Holendrów otrzymało kary dwuminutowe i Słoweńcy, których drugim trenerem jest były zawodnik i drugi trener Vive, Uros Zorman, po golach Jure Doleneca i Dragana Gajicia odskoczyli na 27:25 (58 minuta). Ale Oranje zdążyli odrobić straty, a gola na remis sekundę przed końcem zdobył Kay Smits, najskuteczniejszy gracz Holendrów w tym spotkaniu (9 bramek).

ZOBACZ>>> Co za mecz Andreasa Wolffa z Łomża Vive Kielce w reprezentacji. Kosmiczna skuteczność!

W rewanżowym meczu w barwach Słowenii zagrało dwóch byłych zawodników Vive Kielce, Dean Bombac i Blaż Janc, ale żaden z nich nie wpisał się na listę strzelców.

Dzięki remisowi w meczu w Celje, Polska utrzymała pozycję lidera grupy 5.

Słoweńcy będą kolejnym rywalem Biało-Czerwonych w kwalifikacjach mistrzostw Europy. Mecz odbędzie się 9 marca na Słowenii.

ZOBACZ>>> Gracze Łomża Vvie Kielce znów najskuteczniejsi w reprezentacji

1. POLSKA2464-48
2. Słowenia2361-50
3. Holandia3377-87
4. Turcja3074-91

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: