Siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO wygrały trudne spotkanie w Sosonowcu 3:1

/TeZ/
W meczu pierwszej ligi siatkarek drużyna AZS WSBiP KSZO Ostrowiec pokonała w Sosnowcu tamtejszy SMS.

SMS Sosnowiec - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 26:28)

AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Gawron, Kosiorowska, Król, Związek, Seta, Soja na libero oraz Brojek

Przed meczem w Sosnowcu drużyna naszych akademiczek powinna raczej udać do… lekarza, aniżeli na spotkanie ligowe. Przez cały tydzień nie trenowały z powodu przeziębienia Anna Związek i Agnieszka Seta, a Małgosia Soja pojechała z silną gorączką. Mimo to wszystkie zagrały (Anna Związek na antybiotykach) i miały duży wkład w zwycięstwo, a o tym, że były po chorobie świadczyły tylko zmiany, które trener Murdza musiał robić, by rekonwalescentki mogły złapać oddech. Na groźny zespół SMS wystarczyła dobra zagrywka, która funkcjonowała przez pierwsze dwa sety, które zakończyły się wygraną. Zmuszone do rozgrywania na skrzydła rywalki miały problem z blokiem naszych akademiczek i mimo iż pierwszego seta zaczęły od prowadzenia 5:1, musiały go oddać. Wygrana podopiecznych trenera Murdzy w drugim secie była jeszcze bardziej wyraźna. Niestety w trzecim do gry wkradł się bałagan, dziewczyny zwolniły rękę, posyłały lżejsze zagrywki i zdolna młodzież z Sosnowca pokazała, że jest groźna. W czwartym secie nasze akademiczki wróciły do trudnej zagrywki, wytrzymały grę na przewagi i rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść. - Słowa uznania dla dziewczyn za walkę w sytuacji, gdy połowa nadaje się do szpitala, a nie na parkiet - przyznał po spotkaniu trener Roman Murdza. - Okazuje się, że gdy gramy z pełną koncentracją stać nas na wygraną w każdych warunkach, a przypominam, że w Sosnowcu poległ mocny zespół AZS UEK Kraków - dodaje szkoleniowiec.

W innych meczach: KS Pięciobiogaz Murowana Goślina - Sparta Warszawa 3:0, Eliteski Skawa AZS UEK Kraków - PLKS Pszczyna 3:0, AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Chemik Police 0:3, PTPS Piła - Gedania Żukowo 3:0, Silesia Volley I Chorzów Mysłowice - pauzowała.

1. Piła 11 28 32:11
2. Murowana 12 26 31:14
3. Silesia 11 23 26:15
4. Chemik 12 23 29:19
5. AZS WSBIP KSZO 12 22 26:19
6. AZS Kraków 12 21 28:22
7. Pszczyna 12 20 22:20
8. Gedania 12 14 20:28