Siatkarze Plasa Kielce zdobyli wicemistrzostwo Polski

(SAW)
Siatkarze Plasa I Kielce zdobyli wicemistrzostwo Polski
Siatkarze Plasa I Kielce zdobyli wicemistrzostwo Polski archiwum klubu
W Kędzierzynie Kożlu odbył się Ogólnopolski Finał Orlik Volleymania 2015. Drugie miejsce w tych zawodach zdobyła drużyna Plasa Kielce. - To nasz wielki sukces - cieszył się Dariusz Szczubiał, prezes i trener w Plasie.

Orlik Volleymania to turniej rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a ambasadorem turnieju jest wielokrotny reprezentant Polski Sebastian Świderski. Tegoroczny finał to już piata edycja tej imprezy. W zawodach grają miksty siatkarskie, a drużyna to cztery osoby, dwie dziewczyny i dwóch chłopców plus dziewczyna i chłopiec rezerwowi.

Gra toczy się na pomniejszonych boiskach, rozgrywane są dwa sety do 15 punktów, ewentualnie trzeci rozstrzygający set do 11 pkt. W zawodach wystartowały 24 zespoły wyłonione w tracie eliminacji wojewódzkich i makroregionalnych. Plas jako jedyny klub w Polsce wprowadził do finału ogólnopolskiego dwa zespoły. Drużyny podzielone zostały na 4 grupy 6. zespołowe.

Wyniki Plasa. Grupa D. Plas I - Suwałki Sejny 2:0, Plas I - Zahir Volley Wschowa/Virtus Szlichtyngowa 2:0, Plas I - Spadion Pogodno Szczecin 1:2, Plas I - Surianvolley Olsztyn 2:0, Plas I - Piorun Volleyball Team Rzeszów 2:1.

Grupa D, kolejność. 1. Pogodno Szczecin, 2. Plas I Kielce, 3. Zahir Wschowa, 4. Piorun Rzeszów, 5. Suwałki Sejny, 6. Surianvolley Olsztyn.

Grupa A. Plas II - UKS AS Koczała 2:0, SP 155 Kraków - Plas II 2:1, MOS Wola Warszawa - Plas II 2:1, SP Strzałków - Plas II 2:0, KKAS PSPS 11 Kędzierzyn -Koźle - Plas II 1:2. Grupa A, kolejność: 1. SP 155 Kraków, 2. MOS Wola Warszawa, 3. SP Strzałków. 4. Plas II Kielce, 5. KKAS Kędzierzyn-Koźle, 6. AS Kaczała.

Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy w następnym etapie grały o miejsca 1-8, trzecia i czwarta o miejsca 9-16, a piąta i szósta o miejsca 17-24. Plas I o wejście do czwórki grał drużyną z Andrychowa, zwycięzcą grupy B wygrał 2 :0 i awansował do strefy medalowej. Na drodze do finału Plas I pokonał SP 155 Kraków 2:1 (9:15, 15:12, 11:7). W finale kielczanie przegrali z MOS Wola Warszawa 0:2 (10:15, 13:15).

DMKS "Plas" Kielce II w drugim etapie rozgrywek grał o miejsca 9-16 i nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem swoich rówieśników. Wszystkie mecze wygrał w stosunku 2:0 kolejno z Będzin/Czeladź; Zahir Volley Wschowa/Virtus Szlichtyngowa; Volleyball Team Rzeszów zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce.

Skład naszych zespołów: Plas I: Paulina Korban, Karolina Korban, Filip Jarosiński, Kajetan Kubicki, Michał Pawełczyk. Plas II: Natalia Kaleta, Aleksandra Kaleta, Maja Kędzior, Piotr Gliździński, Konrad Kundera.