Sparingowa sobota w regionie świętokrzyskim. Ciekawe mecze, dużo testowanych zawodników

WŁ, dor
Fragment meczu, KSZO 1929 - Broń.
Fragment meczu, KSZO 1929 - Broń. Sylwester Szymczak
Dużo meczów sparingowych odbywa się w naszym regionie w sobotę. Podajemy na bieżąco wyniki i krótkie relacje.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Broń Radom 4:4 (2:3), Mateusz Madej 32, Michał Grunt 36, Radosław Kardas 63, Mateusz Mąka 85 z karnego - Imiela 15, Nowosielski 23, Smolarczyk 25, 50.

KSZO 1929 (I połowa): Zacharski - Dereń, Kardas, Dybiec, Ziółkowski - Kapsa, Mąka, Sarwicki, Madej, Jedlikowski - Grunt.

KSZO 1929 (II połowa): Pietrasik - Patryk Cheba, Kardas, Mężyk, Jedlikowski - Łokieć, Madej, Puton, Ziółkowski - Smuczyński - Bełczowski.

- To było dla nas dobre przetarcie. Chłopaki pokazali charakter, bo przegrywaliśmy już 0:3 a mimo to potrafiliśmy doprowadzić do remisu. Nie testowaliśmy już żadnych nowych graczy. Ten etap uważam za zamknięty. Jeśli ktoś pojawi się na treningu to będą to zawodnicy z drużyn młodzieżowych - mówił po meczu Marcin Wróbel, trener KSZO 1929.

Hutnik Kraków - Wisła Sandomierz 0:0

Wisła (I połowa): Jankowski - Chorab, Konefał, Sudy, Bażant - Sornat, Mokrzycki, Nogaj - zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2 - Poński.
Wisła (II połowa): Jankowski (60' Gospodarczyk) - Trojanowski, Konefał, Sudy (60' Kolbusz), Ferens - Łata, Siedlecki, zawodnik testowany 3, Hebda, Puc - Piechniak.

W meczu z Hutnikiem, Dariusz Pietrasiak, trener sandomierskiego zespołu testował dziewięciu piłkarzy, pomocnika Jakuba Siedleckiego z Iglopolu Dębica, obrońcę Jakuba Konefała z JKS Jarosław, pomocnika Kamila Puca ze Stali Rzeszów, Krystiana Sornata z Nidy Pińczów, bramkarza Przemysława Jankowskiego z Siarki Tarnobrzeg, pomocnika Artura Hebdę z Unii Tarnów, oraz dwóch napastników i pomocnika bez podanych nazwisk.

Unia Tarnów - Czarni Połaniec 3:1 (1:0), Kamil Hul 72 dla Czarnych.
Czarni: Reczek - Zięba, Witek, Załucki, Misztal - Sobczyk, Hul, Krępa, Miazga - Skiba, Miśko oraz Meszek, Wątróbski, Stypa, Ryguła, Bawor, Tetlak.
- Już w pierwszej połowie powinniśmy prowadzić kilkoma golami, ale zawiodła skuteczność. Gospodarze stworzyli jedną okazję i po błędzie naszej obrony zdobyli bramkę. Jesteśmy po okresie ciężkich przygotowań siłowo-wytrzymałościowych i to było widać u moich zawodników i dlatego nie ma do swoich podopiecznych żadnych pretensji. Ponadto był to nasz pierwszy mecz kontrolny w tym okresie przygotowań - mówi Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych.

Wierna Małogoszcz - GKS Nowiny 0:0
Wierna (I połowa): Szram - Malinowski, Pawłowski, Kołodziejczyk, Jędrzejak - Kraus, Czarnecki, Bujak, Bąk - Snoch, Fryc.
Wierna: (II połowa): Szram (75. Spurek) - Foksa, Bała, Pawłowski, Malinowski - Gągorowski, Grzyb, Bujak (75. Snoch), Wijas - Krzyżyk, Bednarski.
Zarówno z Wierniej jak i Nowinach zagrało wielu piłkarzy testowanych. Zarówno gospodarze, jak i goście stworzyli sobie po kilka okazji bramkowych, ale w głównych rolach byli bramkarze, którzy stawali na wysokości zadania. W Wiernej Ołeksij Szram i Paweł Mech w Nowinach.

ŁKS Georyt Łagów - Spartakus Aureus Daleszyce 1:0 (0:0), Bartłomiej Malinowski 52 z rzutu karnego.
Spartakus Aureus: Pietras - D. Wołowiec (46. W. Wołowiec), Zdeb, Pańtak, Koszela - Ł. Zawadzki, Piecyk, W. Rosół, Godomski, Boksiński - Brożyna oraz Chudecki, Skrzypek, Kobryń, Blicharski.

Pierwsza połowa w miarę wyrównana, w drugiej widać było wyższość trzecioligowca, my trochę opadliśmy z sił, ale korzystny dla siebie wynik dowieźliśmy do końca meczu - mówił po jego zakończeniu, Paweł Jaworek, trener ŁKS Georyt Łagów.
W jego zespole zagrał bramkarz Jakub Borusiński, zawodnik między innymi Korony Kielce. Jest duża szansa na to, że zostanie w drużynie z Łagowa.
-Mimo porażki, był to dla nas pożyteczny sprawdzian. Zagrało tylko trzech doświadczonych zawodników, reszta to młodzież. Ten mecz dał mi obraz ich umiejętności, przydatności do mojego zespołu. Trzem testowanym już podziękowałem. Decyzja co do pozostałych zapadnie w najbliższy wtorek - powiedział Andrzej Więcek, trener zespołu z Daleszyc. Dodajmy, że w jego zespole testowani byli między innymi Koszela i Brożyna.

Ceramika Opoczno - Partyzant Radoszyce 0:5 (0:3), Kuba Kos dwie, Tomasz Mazur, Bartłomiej Papros z rzutu karnego, Maciej Dymek.
- Zagraliśmy bardzo skutecznie i sam wynik mówi za siebie. Jestem zadowolony z postawy swoich podopiecznych - mówił po meczu Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.

Kamienna Brody - Stal Kunów 1:2 (0:1), bramki dla Stali Marcin Dynarek 23, Jarosław Kaczor 75.
Stal: Kania - Uliński, Dębniak, Krzemiński, K. Ronduda - Kijanka, Molęda, Ostrowski, Cholewiński - Witek, Dynarek oraz K. Kowalski, Kaczor, Rynio.
-Przydatny sparing. Testowaliśmy kilku zawodników. Rafał Molęda wraca do nas z wypożyczenia do OKS Opatów, Michał Kania po dwuletniej przerwie wznawia treningi. Sprawdzamy też Piotra Ulińskiego, który ostatnio grał w Strażaku Bidziny. Wynik cieszy, gra również. Na tle czwartoligowca pokazaliśmy się z dobrej strony - powiedział Marcin Dynarek, grający trener Stali.

Zenit Chmielnik - Naprzód Jędrzejów 0:3 (0:1), Piotr Kasza dwie, Karol Mojecki z rzutu karnego.
W zespole Naprzodu zagrał jeden testowany piłkarz, ale klub nie podaje jego nazwiska. Zagrało też dwóch zdolnych juniorów, wychowanków klubu.

Alit Ożarów - Star Starachowice 0:4 (0:1), Jakub Kania, Michał Stachura dwie, Mariusz Fabjański.
Star: zawodnik testowany, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Marcin Chodniewicz, Artur Kidoń, zawodnik testowany, Łukasz Gruszczyński, Maciej Horna, Michał Stachura, Dariusz Anduła, oraz Adrian Bzymek, Patryk Sieczka, Emil Gołyski, Filip Niewczas, Karol Strzelec, Bartek Drabik, Mariusz Fabjański.

Klimontowianka Klimontów - Sokół Nisko 1:1 (0:0), Arkadiusz Lasota dla Klimontowianki.
Klimontowianka: Majchrowski - Wojcik, Maciej Miłek, Dubiel, Borycki - Wiśniewski, Gach, Lipiec, Stępień, Orłowski - Bernyś, oraz Kaczor, Szymański, Mateusz Miłek, Kobyłecki, Lasota.
Rozgrywając na własnym boisku trzeci mecz kontrolny Klimontowianka zremisowała z IV ligowym Sokołem Nisko 1:1 a bramkę dla podopiecznych Jacka Kurantego zdobył Arkadiusz Lasota. Praktycznie wszyscy zawodnicy którzy grali w dzisiejszym sparingu to wychowankowie klubu.

Gerlach Drzewica - Neptun Końskie 1:2 (0:2), Piotr Gardynik dla Neptuna.
Mocny poddenerwowany był po meczu, Waldemar Szpiega, trener Neptuna, bo na sparing nie dojechało trzech, praktycznie dogadanych z klubem piłkarzy z Klubu Sportowego Paradyż. - Wybrali Oskara Przysucha - powiedział po meczu konecki szkoleniowiec.

Zdrój Busko-Zdrój - Cracovia Kraków (juniorzy) 8:0 (4:0), Adam Zawierucha trzy, Michał Rybus dwie, Mateusz Rejowski, Damian Pietras, Maciej Śliski.

Olimpia Pogoń Staszów - Korona Kielce (juniorzy) 1:1, gola dla Pogoni strzelił: Patryk Kukiełka.
Mecz rozegrano w Woli Chorzelowskiej, gdzie na obozie przebywają juniorzy Korony. Pogoń zagrała na dwa składy. Ze staszowskiego zespołu odejdą Jakub Majewski i Adam Zawierucha.

Nidzianka Bieliny - GKS Górno 5:3 (2:1), dla GKS Adrian Krawczyk dwie, samobójcza.
GKS: Zawodnik testowany - Wypych, Piłat, Krzysiek, zawodnik testowany - Kowalik, Krawczyk, Kobus, Sasiela, Jaworski - Radek oraz Jędrzejewski, Zieliński, Matuszewski, Haba, Morawski, Poniewierski.

Świt Ćmielów - Stal Kunów 4:1 (1:0), dla Świtu Dominik Sito trzy, Jakub Cebula.
W zespole Świtu, prowadzonym przez Michała Kotwę, testowani są Jakub Cebula z Klimontowianki Klimontów i Piotr Cichoński, ostatnio grający w Alicie Ożarów. Odszedł Przemysław Dwojak - wyjechał do pracy.