Sparingowa wygrana KSZO Ostrowiec z Wartą Sieradz

Rafał Soboń
Ostrowczanie w drugim sparingu przed nowym sezonem pokonali 4:0 spadkowicza z III ligi, Wartę Sieradz. Grano 4 x 30 minut.

KSZO 1929 Ostrowiec - Warta Sieradz 4:0 (1:0, 1:0, 1:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Michał Stachurski 19, 2:0 Damian Nogaj 36, 3:0 Rafał Gil 74, 4:0 Mateusz Mąka 98.

KSZO:
Wierzgacz – Stachurski, Podstolak, Zięba, Sołtykiewicz – Bełczowski, Burzyński, Mikołajek, Nogaj – Dziadowicz, Gębalski oraz Krupa, Ostaszewski, Łatkowski, Mężyk, Niziołek, Madej, Mąka, Kalista, Gil, Stachlewski

W 19 minucie wynik meczu otworzył Michał Stachurski, celnie główkując po rzucie wolnym z 18 metrów podyktowanym za faul na Kamilu Dziadowiczu. W 33 minucie bramkarz gości obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Kapsę, musiał jednak skapitulował trzy minuty później, gdy Damian Nogaj nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W 74 minucie indywidualnie w polu karnym z obroną rozprawił się testowany zawodnik Orła Wierzbica Rafał Gil, podwyższają na 3:0, a w czwartej części gry po rzucie różnym i rykoszecie od Damiana Mężyka piłka trafiła do Mąki, a ten nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki z najbliższej odległości.

W zespole KSZO oprócz dotychczas testowanych zawodników: Rafała Gila (Orzeł Wierzbica), Jakubą Zięby (Czarni Połaniec), Fabiana Burzyńskiego (Wisła Sandomierz) i Mateusza Podstolaka (Wólczanka Wólka Pełkińska), w sobotę zaprezentowali się także: 23-letni pomocnik Warmii Mazury Kamil Prusinowski, 26-letni napastnik KS Wasilków – Bartosz Stachelski oraz 20-letni pomocnik tego samego klubu, Dawid Ostaszewski.