Sparta samodzielnym liderem. Komplet wyników IV ligi (zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ
Orlęta Kielce zremisowały ze Spartakusem Daleszyce 1:1.
Orlęta Kielce zremisowały ze Spartakusem Daleszyce 1:1. Fot. Kamil Markiewicz
Dobrze rozpoczął rundę wiosenna zespół Piaskowianki Piaski, remisując u siebie z byłym liderem Pogonią Staszów. Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej samodzielnym liderem jest Sparta Kazimierza Wielka, która ograła Unię Sędziszów.

Sławomir Malara, trener Orląt Kielce:

- W pierwszej po-łowie mieliśmy przewagę. Stworzyliśmy sobie dwie bardzo do-bre sytuacje na zdobycie bramki, których nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie mecz wyrównany. Oba zespoły miały swoje okazje podbramkowe. Straciliśmy bramkę po kontrataku, ale na szczęście w 90 minucie Dominik Bętkowski zdołał wyrównać.

Hat trick Piotra Gardynika. Piaskowianka zremisowała z Pogonią Staszów. Ciekawie w Połańcu

Z trójki "liderów jesienni" tylko Sparta Kazimierza Wielka odniosła w pierwszej kolejce rundy wiosennej zwycięstwo i została samodzielnym liderem. Hat trickiem popisał się napastnik Nidy Pińczów Piotr Gardynik.

Orlęta Kielce - Spartakus Daleszyce 1:1 (0:0), Dominik Bętkowski 90 - Bartłomiej Bęben 89.

Orlęta: Attia - Szyszka, Wróblewski, Pyzowski, Kundera (89 Czerwiński) - Obara (80 Bętkowski), Niebudek, Kita, Baka-larz - Stachura, Pyrek (72 Radomski).

Spartakus: Palka - Janaszek, Stefański, Staniec, Bujakow-ski (70 Krężołek) - Kwaśniewski, Skrzypek (75 Bęben), Woło-wiec (60 Mączka), Kraj (60 Brzozowski) - Dziewięcki, Maciejski.

Spotkanie pomiędzy Orlętami, a Spartakusem było wyrów-nane. Oba zespoły, które powróciły do ligowych rozgrywek po przerwie zimowej miały swoje podbramkowe okazje na zdoby-cie bramki. Jednak aż do 89 minuty bramki nie padły. Wszystko zaczęło się w 88 minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany piłkarz zespołu z Daleszyc Łu-kasz Kwaśniewski. Gospodarze chcąc wykorzystać sytuację ru-szyli do ataku, co okazało się zgubne, ponieważ już w 89 minu-cie stracili bramkę. Bartłomiej Bęben uderzał na bramkę zespo-łu z Kielc, jego strzał obronił Kacem Attia wybijając piłkę przed siebie. Bęben zdołał ponownie przejąć futbolówkę i za drugim razem umieścił ją w siatce Orląt. Radość graczy Spartakusa nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ już minutę później Bętkow-ski zdołał doprowadzić do wyrównania.

Przypominamy, że wszyscy kibice Orląt we wszystkie spo-tkania rozgrywane na stadionie przy ulicy Warszawskiej w Kiel-cach obejrzą bezpłatnie.

Piaskowianka Piaski - Pogoń Staszów 1:1 (1:1), Jacek Zygan 14 - Tomasz Strzałka 43.
Piaskowianka: Dobrowolski - Tekiel, Więckowski, Dudek, Karyś - Blicharski (46 Faryna), Stalmasiński, J. Zygan (78 P. Butenko), Sęk (62 Woliński) - D. Butenko, Kupczyk.
Pogoń: Król - Starba, Merchut, Syty, Sadłocha - Franus, Motyl, A. Walasek, Strzałka - Baczewski (62 K. Walasek), Kra-kowiak (73 Misterkiewicz).

Jacek Pawlik, trener Spartakusa Daleszyce:

- Był to mecz na remis. Ciężko jest rozpocząć rundę wiosenną, ponie-waż warunki nie sprzyjały do tego, żebyśmy mogli trenować na naszym boisku w Daleszycach. Myślę, że z każdym dniem nasza gra będzie wyglądać coraz lepiej.

- Pogoń była lepsza, miała więcej z gry, ale nie potrafiła wykorzystać tej przewagi. My broniliśmy się umiejętnie i gdyby-śmy dokładniej wyprowadzali kontrataki, to moglibyśmy zdobyć jeszcze jedną bramkę - powiedział Stanisław Maj, trener Pia-skowianki.

- Jest duży niedosyt, bo był to mecz na jedną bramką. Zy-ganowi wyszedł strzał życia, poza tym gospodarze nam nie za-grozili. Nasza przewaga była miażdżąca, ale zawodziła sku-teczność - powiedział Michał Twaróg, trener Pogoni.

Sparta Kazimierza Wielka - Unia Sędziszów 2:1 (0:0), Krystian Zaręba 55, 85 - Radosław Szota 79.

Sparta: Pałaszewski - Adamczyk, Sobura, Głąbicki, Baster - Włudarz, Drame, Sekou, Stepień (85 Gorgoń) - Wąż (65 Wołowski), Zaręba.
Unia: Otręba - Żebrowski, Kita, Krupa, Cielebała (82 Jaworski) - Bratek, Winiarski, Matelski (84 Ślęzak), Zapalski - Brożek (60 Szota), Samburski.

- Przeciwnik dość wysoko zawiesił nam poprzeczkę. My zagraliśmy nieskutecznie. W pierwszej połowie zabrakło nam trochę szczęścia, kiedy Mateusz Wąż trafił w słupek. Goście wyrównali, na szczęście w końcówce spotkania Krystian Zaręba przelobował bramkarza Unii i zapewnił nam zwycięstwo - powiedział Marek Kowalski, trener Sparty. W zespole gospodarzy w oficjalnym meczu zadebiutował Senegalczyk Sekou Camara.

ŁKS Georyt Łagów - Sokół Rykoszyn 0:3 (0:2), Sebastian Wijas 37, 74, Paweł Wijas 20.

ŁKS: P. Pustuła - Ł. Dziarmaga (65 Siwoń), Kowalski, Jaworek, Arczewski - Kołbuc, Kamiński, Gryz, Piotrowicz - W. Włodarczyk (85 Murzec), Gil.
Sokół: Sroka - Sidło, P. Wijas (90 Łabędzki), Poddębniak, B. Wijas - M. Wijas (85 Kosiński), Domagała, Podgórski (70 Król), Stańczyk, - M. Kleszcz, S. Wijas (80 Kolasa).

- Cieszymy się z takiej inauguracji wiosny. Uważam, że zasłużyliśmy na trzy punkty, bo stworzyliśmy więcej klarownych okazji do zdobycia bramek - powiedział Paweł Wijas, grający trener Sokoła, który jako pierwszy wpisał się wczoraj na listę strzelców.

Wisła Sandomierz - Lubrzanka Kajetanów 2:2 (0:1), Grzegorz Zimoląg 53, Marcin Pietrucha 86 - Łukasz Cedro 20, Michał Bracha 89.

Wisła: Kuśmierz - Warzocha (85. Ziółek), Rzeszutek, Zimoląg, Gołasa, P. Michalski (61. Adamczyk), Chamera (69. Kostrzewa), Pietrucha, Chorab, M. Michalski (43. Żelazowski), Pacholarz.
Lubrzanka: Żyła - B. Bracha, Cedro, Foks, Treter, K. Bracha, Jagodzki, Supierz, Piotrowski, Lipski, M. Bracha.

Czarni Połaniec - Alit Ożarów 3:2 (0:1), Mariusz Janowski 77, Maciej Witek 87, Mikołaj Jasiński 89 - Krystian Kanarski 4, 81,

Czarni: Brzostowicz - Obierak, Jasiński, Witek, Pławski (46. K. Rzepa), Janowski, Nowak, Mikoda, Cecot (82. Sobierajski), Kamiński (90. Drzazga), Gębalski.
Alit: Siudak - Drdzeń, Mazur, Czaja, Zdybski, Wójcik, Sorbian (86. G. Czerwonka), Kanarski, Kilijański, P. Rzepa, Pawlaczyk (89. R. Czerwonka).

Bardzo dobry mecz obejrzeli kibice Połańcu. Padło aż pięć bramek (szóstej, zdobytej dla gości przez Piotra Sorbiana sędzia nie uznał), trzy czerwona kartki (ale nie wynikające z brutalnej gry) i mnóstwo ciekawych, szybkich akcji. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie (po bramkach Krystiana Kanarskiego), ale nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku. Gospodarze w końcówce meczu zagarnęli komplet punktów.

Hetman Włoszczowa - Nida Pińczów 1:3 (1:1), Łukasz Bąk 18 - Piotr Gardynik 34, 55, 85.

Hetman: Pyka - G. Małek, Stolarczyk, Szwajkowski, Ścisłowski, Bąk, Suchecki, Jarmuda (17. Tkacz), Orzeł, Babin (80. Musiał), Piwowarczyk (85. Matuszczyk).
Nida: Zyguła - Kępkiewicz, Dulak (67. M. Mika), Myca, Szafraniec, Biały (890. Karasek), Ciekalski, Ł. Mika, Rechowicz, Gardynik (88. Baran), Sobczyk (77. Gajda).

Gospodarze rozpoczęli pomyślnie obejmując w 18 minucie prowadzenie. Po mocnym strzale Babina obrońców Nidy wybili piłkę, ale dobitka Bąka była już skuteczna. W 34 minucie Gardynik wygrał pojedynek biegowy ze Szwajkowskim i będąc sam na sam z bramkarzem doprowadził do wyrównania. Tuz przed końcem pierwszej połowy za niesportowe zachowanie czerwona kartkę ujrzał ukraiński gracz Hetmana, Suchecki (zawodnik zdjął koszulkę, bo po gwizdku arbitra uznał że to koniec pierwszej połowy). Grając w przewadze Nida uzyskała wyraźna przewagę, a Gardynik jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

GKS Nowiny - Partyzant Radoszyce 0:2 (0:2), (Michql Piróg 80, Mateusz Kubicki 84.

Nowiny: Barabach - Kaczor, Ślefarski, Ołtuszyk, Szewczyk, Szymkiewicz, Pierzak, Stanek, Król (46. Kasprzyk), Kubicki (80. Stawiak), Kołodziejczyk.
Partyzant: Kaczor - Brzoza, Mogielski, Adamiec, Cegieła (75. Kubicki), Kos, Komisarski, Gardynia, Mazur (35. Zagdan), Piróg, Chiberski (88. Śliz).

-Sprawiedliwym wynikiem byłby remis, ale nam brakował…o skuteczności, a dwa proste błędy w końcówce meczu zadecydowały o zwycięstwie gości - ocenił trener Nowin, Grzegorz Opara.

Najlepsi strzelcy: 15 - Michał Bracha (Lubrzanka), 11 - Adrian Gębalski (Czarni), 10- Przemysław Rzepa (Alit), 9 - Łukasz Orzeł (Hetman), 8 - Pape Dramé (Sparta), 7- Piotr Kamiński (Czarni), Jarosław Pacholarz (Wisła),

W następnej kolejce, 25 marca: Orlęta - Wisła (1:2), Spartakus - Czarni (0:1), Alit - Nowiny (2:0), Partyzant - Hetman (1:0), Nida - Sparta (2:4), Unia - Łagów (1:1), Sokół - Piaskowianka (0:0), Pogoń - Lubrzanka (3:2) .