Spartakus Daleszyce wygrał z Porońcem Poronin

(dor)
Spartakus Daleszyce wygrał z Porońcem Poronin w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Poroniec Poronin1 (0)
Spartakus Daleszyce2 (1)

Bramki: 0:1 Karol Skrzypek 44, 1:1 Rafał Gadzina 60 z karnego, 1:2 Piotr Ostrowski 90.

Poroniec: Zając - Kępa, Pluta I, Piszczek, Kogut - Gryźlak III [88], Wolański, Nowak, Madejski I - Łyduch, Gadzina.

Spartakus Aureus: Kołomański 7 I - Bętkowski 7, Gębura 7, Gołąbek 7 I, Kaczmarek 7 - Ostrowski 8, Skrzypek 8, Kaleta 7, Blicharski 6 (60. Wołowiec 2) - Kabaniuk 6 (60. Gil 2), Maciejski 7 (72. Olearczyk 2 I).

Sędziował: Rafał Pąchalski z Krakowa. Widzów: 100.

Na rozgrzewce przed meczem urazu mięśnia dwugłowego doznał grający trener Dariusz Kozubek. I w ostatniej chwili w wyjściowej jedenastce zastąpił go Łukasz Kaczmarek. Popularny „Kaka” dobrze wywiązał się ze swojego zadania.

Spartakus Aureus pierwszą bramkę zdobył w 44 minucie. Piotr Ostrowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Karol Skrzypek strzałem głową zaskoczył bramkarza Porońca.

Gospodarze wyrównali w 60 minucie po strzale Rafała Gadziny z rzutu karnego. O podyktowanie tej jedenastki goście mieli pretensje do arbitra. -Marek Gołąbek blokował Gadzinę. Naszym zdaniem robił to zgodnie z przepisami. Sędzia miał inne zdanie i podyktował rzut karny. Nie zgadzamy się z tą decyzją, ale musimy ją uszanować - powiedział Dariusz Kozubek.

W drugiej połowie obydwie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Sztuka ta udała się beniaminkowi. W 90 minucie Piotr Ostrowski, po mądrze wyprowadzonym kontrataku, uderzył z kilkunastu metrów i piłka zatrzepotała w siatce. W ekipie z Daleszyc zapanowała ogromna radość.

Spartakus Aureus miał też inne bramkowe okazje. Między innymi Karol Skrzypek trafił w obrońcę, sam na sam był Mariusz Maciejski, ale zabrakło precyzji.

-Najważniejsze, że wygraliśmy. Mówiłem, że po zwycięstwie z liderem z Ostrowca morale drużyny wzrosło. Zawodnicy uwierzyli, że mogą wygrać z każdym. I udowodnili to w spotkaniu z groźnym zespołem Porońca - dodał Dariusz Kozubek.

Zdaniem trenera

Dariusz Kozubek, Spartakus Aureus: - Na mecz pojechaliśmy dzień wcześniej, nocowaliśmy 10 kilometrów od Poronina. To była bardzo dobra decyzja. Wypoczęci przystąpiliśmy do tego spotkania. Zagraliśmy mądrze i odnieśliśmy drugie zwycięstwo na wyjeździe.