MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Specmost na Politechnice Świętokrzyskiej

Magdalena Piasecka
Studenci budownictwa na Politechnice Świętokrzyskiej nie próżnują, właśnie założyli nowe koło naukowe.

-Na uczelni jest wiele kół naukowych, ale nie ma żadnego mostowego. W tej chwili mamy szansę, żeby dokładniej poznać tematykę budowy mostów - stwierdziła przewodnicząca koła naukowego Specmost Ewelina Bogacka. Jednym z najważniejszych założeń nowego koła jest połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z pracą w grupie. To znaczy, że studenci będą się wspierać w działaniu, a czas spędzony podczas zajęć ma być kojarzony przede wszystkim z przyjemną atmosferą.

Jednak koło naukowe to też praca. Dlatego żacy mają umówione wycieczki na niektóre budowy w województwie świętokrzyskim. -W najbliższym czasie wybieramy się na obiekty mostowe w ciągu drogi krajowej DK 74 w Cedzynie oraz na odcinku drogi ekspresowej E7 Występa- Skarżysko Kamienna. W planach mamy też udział w konferencji naukowej Krynica 2010 -wymienia Michał Cedro, student IV roku Budownictwa. Jak podkreśla rozmówca w nowym kole naukowym nie jest najważniejsza średnia ocen, ale przede wszystkim umiejętność pracy w grupie - Nie chcemy być kojarzeni z osobami, dla których najważniejsza jest nauka- podkreślił Michał Cedro. W tej chwili Specmost już liczy 36 studentów. -To bardzo cenne, że studenci podchwycili pomysł utworzenia tego koła naukowego. Zainteresowanie jest duże i każdy student może do nas dołączyć- podkreślił dr inż. Grzegorz Świt, opiekun i pomysłodawca Specmostu.

Inicjatywę utworzenia koła naukowego poparli również inni pracownicy naukowi Politechniki Świętokrzyskiej. Między innymi prof. dr hab. inż. Wiesław Trąmpczyński, który jest kierownikiem Katedry Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji Betonowych oraz doc. dr inż. Barbara Goszczyńska kierownik Zakład Konstrukcji Żelbetowych i Budownictwa Przemysłowego.
- Mając takie poparcie kadry naukowej oraz tak dużą liczbę członków nie mieliśmy problemów z zarejestrowaniem Specmostu przez rektora Politechnik Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka- dodaje przewodnicząca Ewelina Bogacka.

Spotkania koła naukowego zaczynają się w każdy poniedziałek o 17 w budynku A Politechniki Świętokrzyskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie