Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starachowiccy strażacy podsumowali rok. Jeździli do pożarów, wypadków czy powalonych drzew. Interwencji było mniej. Zobacz zdjęcia

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Narada podsumowująca ubiegłoroczną działalność starachowickich strażaków w Komendzie Powiatowej PSP w Starachowicach
Narada podsumowująca ubiegłoroczną działalność starachowickich strażaków w Komendzie Powiatowej PSP w Starachowicach Fot. Starostwo Powiatowe w Starachowicach
817- tyle dokładnie razy wyjeżdżali do zdarzeń w 2023 roku starachowiccy strażacy. Zdecydowana większość, bo aż 589 dotyczyła miejscowych zagrożeń czyli interwencji niezwiązanych z ogniem. Zdecydowanie spadła liczba interwencji związanych z wypalaniem traw.

Starachowiccy strażacy podsumowali rok. Jeździli do pożarów i wypadków

Narada podsumowująca ubiegłoroczną działalność starachowickich strażaków odbyła się tak jak co roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Spotkanie z udziałem władz, kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych, przedstawicieli nadleśnictwa oraz załogi było okazją do podziękowania strażakom za ich całoroczną służbę.

Starosta Piotr Ambroszczyk podkreślał, że praca strażaka od zawsze postrzegana jest jako zawód najwyższego zaufania społecznego i deklarował dalszą daleko idącą współpracę na rzecz bezpieczeństwa.

W 2023 roku strażacy z powiatu starachowickiego wyjeżdżali do 817 zdarzeń, to o 360 mniej niż jeszcze rok wcześniej. Ponad 70 procent to tak zwane miejscowe zagrożenia niezwiązane z ogniem. 200 interwencji dotyczyło pożarów, najwięcej bo aż 94 w samych Starachowicach. W większości (77 zdarzeń) były to pożary w mieszkaniach, w wyniku których 3 osoby zostały ranne, a jedna poniosła śmierć. Spadła i to w sposób znaczący liczba pożarów traw, nieużytków rolnych oraz obszarów leśnych. Zmniejszyła się również liczba zdarzeń spowodowanych tlenkiem węgla, które – co ważne – nie skutkowały w ub.r. śmiercią naszych mieszkańców. Ranne zostały natomiast trzy osoby.

Prawie 600 działań to reakcje na tak zwane miejscowe zagrożenia. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej byli wzywani także do wypadków drogowych, pomagali na akwenach przy poszukiwaniach osób zaginionych, usuwali skutki burz i silnych opadów deszczu czy gniazda niebezpiecznych owadów. A przy tym dbali też o prewencję. Przy każdej możliwej okazji, w porozumieniu z samorządami, edukowali mieszkańców w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Przeprowadzali także kontrole obiektów użyteczności publicznej. Regularnie uczestniczyli także w szkoleniach. A wszystko po to, by jeszcze lepiej służyć mieszkańcom i w razie potrzeby ratować ich zdrowie i życie.

I także za to dziękował im na naradzie starosta. Efekty pracy chwalił także starszy brygadier Marcin Machowski - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który przedstawił ich dokonania na tle województwa.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie